HP zaprezentowało swój najnowszy model komputera all-in-one – EliteOne 800 G8. Specyfikacja robi naprawdę niesamowite wrażenie.

Komputery all-in-one to coraz popularniejsze rozwiązania. Dla wielu użytkowników stanowią idealny kompromis pomiędzy laptopem, a tradycyjnym stacjonarnym PC. Nie są więc tak mobilne jak laptopy, ale zajmują znacznie mniej miejsca niż PC.

EliteOne 800 G8 to prawdziwy tytan w tej kategorii. Bez wątpienia jest to najmocniejszy model jaki kiedykolwiek wyprodukowało HP. Nie znamy jeszcze niestety wszystkich szczegółów, ale jego sercem ma być procesor Intel 11 generacji (zapewne będzie to po prostu i9-11900K).

Ranking: Komputer all-in-one – najlepsze modele

Oprócz tego, znajdziemy w nim aż 64 GB pamięci RAM DDR4 (trochę szkoda, że producent nie zaczekał jeszcze chwili i nie wyposażył go w DDR5) i dysk SSD o pojemności 6TB.

Oczywiście jak to niestety bywa w przypadku komputerów all-in-one znacznie mniejsze wrażenie robi sama karta graficzna. To po prostu wbudowany układ Intel UHD Graphics 750, otrzymamy więc osiągi porównywalne do GeForce GT 1030. Niemniej, nie jest to urządzenie przeznaczone do gier, a do pracy biurowej.

Rewelacyjne wrażenie robią też wbudowane w EliteOne 800 G8 dodatki. Na pokładzie znajdziemy więc sztuczną inteligencję odpowiadającą za idealne dopasowywanie głośności naszego mikrofonu oraz inteligentną redukcję szumów w czasie rzeczywistym. To świetne narzędzie do pracy zdalnej i ciągłych wideokonferencji!

Oczywiście, komputer ma też wbudowaną kamerkę, która może służyć również jako system zabezpieczeń – odblokuje się jedynie po zobaczeniu naszej twarzy.

Niestety, nie znamy jeszcze ceny najnowszego modelu. Przygotujmy się raczej, że to komputer z nieco wyższej półki.

Zobacz też:
Nowe laptopy HP Chromebook – otrzymały świetne procesory
HP kupi HyperX, aby zaoferować gamingowe akcesoria
Dell naprawił poważną lukę w zabezpieczeniach laptopów