• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

Intel zapowiedział, że ich nadchodząca linia procesorów „U” 11 generacji będzie wspierała pracę w częstotliwości 5 GHz. To rewelacyjna wiadomość dla miłośników niewielkich urządzeń.

Cały świat elektroniczny żyje od dawna premierą zupełnie nowej generacji procesorów Intel. Tymczasem, firma postanowiła ogłosić nieco przedpremierowo dwa naprawdę świetne modele Tiger Lake typu U – Core i7-1195G7 i i5-1155G7.

Zobacz: Gotowy komputer gamingowy – czy to się w ogóle opłaca?

Czemu to taka świetna wiadomość? Będą to pierwsze na świecie procesory, które można wykorzystywać w ultralekkich urządzeniach z pełnym wsparciem pracy w częstotliwości 5 GHz.  

Intel prezentuje Core i7-1197G7 i Core i5-1155G7

Core i7-1195G7 będzie w stanie osiągnąć częstotliwość 5 GHz już na jednym rdzeniu. Wszystko to, dzięki zastosowaniu technologii Intel Turbo Boost Max 3.0. Oczywiście nie jest to niestety wartość stała, niemniej zapowiada się na to, że będzie on w stanie osiągać stabilne 4,6 GHz przy standardowej pracy, co również jest niesamowicie dobrym wynikiem.

Intel Core i5-1155G7 to oczywiście nieco słabszy model, jest to dość naturalne biorąc pod uwagę fakt, że to procesor z linii ultraenergooszczędnej. Będzie on w stanie osiągnąć maksymalne taktowanie 4,5 GHz na jednym rdzeniu. Przy standardowej pracy, możemy spodziewać się więc wyników oscylujących wokół 4,2-4,3 GHz.

Jako niewielki bonus, Intel zapowiedział również swój zupełnie nowy moduł 5G – 5G Solution 5000. Domyślnie ma on być wykorzystywany w nieco słabszych notebookach, wiemy już teraz, że wykorzysta go Acer, ASUS i HP.

Zobacz też:
Intel Canyon NUC obsłuży pełnoprawne karty graficzne
Qualcomm zapowiada nowy procesor – Snapdragon 7c Gen 2
AMD przyznało, że zaniedbuje budżetowe procesory

Oceń ten post