• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 miesiące temu

Sony opublikowało zupełnie darmowy słownik pojęć gamingowych. W dodatku, jest naprawdę dobry i przemyślany!

Zastanawialiście się kiedyś co chciał przekazać wam inny gracz pisząc do was „Git Gud”? Albo co to znaczy, że dany atak ma duże AoE? A może nie macie żadnego pojęcia co to jest stun-lock, griefing albo grinding? Gracze bardzo szybko wymyślają zupełnie nowe pojęcia, za którymi ciężko nadążyć nie grając regularnie. Jak jednak w takim wypadku porozumiewać się z przeciwnikami albo własną drużyną?

Sony najwidoczniej również zauważyło ten problem. Zdecydowali się więc stworzyć bardzo ciekawy słownik angielsko-gamingowy. W dodatku, udostępnili go na ich stronie internetowej całkowicie za darmo. Znajdziemy w nim ponad 100 pojęć i uczciwie należy powiedzieć, że firma nie pominęła raczej niż ważnego. No, oczywiście poza pojęciami mało cenzuralnymi, których przytaczać również nie będziemy.

Sprawdź: Słuchawki do PS5 – najlepsze modele

Poza terminologią typowo z gier wideo Sony opisało też nieco skrótów dotyczących podzespołów komputerowych, takich jak CPU, RAM, czy GPU. To dość miłe z ich strony, biorąc pod uwagę, że słownik miał być raczej tylko i wyłącznie do gier konsolowych.

Oczywiście, kilku terminów zabrakło, ale Sony i tak odwaliło tutaj kawał naprawdę świetnej roboty. Terminologia gamingowa jest czasami trudna nawet dla samych graczy. Słownik z pewnością przyda się więc niemal każdemu, kto nie jest zapalonym graczem. A prawie byśmy zapomnieli – znajdziecie go oczywiście pod tym linkiem.

Zobacz też:
Sony może mieć problem z przejęciem Bungie – FTC ma pytania
Sony wymusi na deweloperach udostępnianie gier w wersji demo
PlayStation Plus – Sony prezentuje swojego Game Passa

Oceń ten post