• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 lata temu

Wycieczki turystyczne jeszcze długo mogą nie być dla nas dostępne. Google Arts & Culture oferuje interesującą alternatywę – wirtualne zwiedzanie najciekawszych miejsc.

Pandemia COVID-19 niesamowicie negatywnie odcisnęła się na turystyce. Ograniczenia w transporcie i lockdown niemal pozbawiły nas możliwości zwiedzania nowych miejsc i podróżowania. W niesamowicie złej sytuacji są też pensjonaty i hotele.

Google postanowiło nieco zaradzić pierwszemu problemowi. Dodali do swojego programu Arts & Culture zupełnie nowe wirtualne wycieczki. Tym razem po najważniejszych miejscach dziedzictwa UNESCO.

Zobacz: Peeling kawitacyjny – najlepsze urządzenia

Dzięki nowej usłudze będziemy mogli odbyć wirtualny spacer (w nota bene rewelacyjnej jakości!) po najciekawszych turystycznych miejscach. Znajdziemy tam więc między innymi Koloseum, Kilimandżaro, Taj Mahal, kanały we Francji czy nawet wirtualne pływanie z wielorybami w Meksyku.

Pamiętajmy też, że poza nowymi dodatkami w programie Google Arts & Culture znajdziemy też mnóstwo muzeów, galerii sztuki czy tymczasowych wystaw. Możemy przechadzać się po nich wirtualnie i podziwiać najbardziej niesamowite dzieła stworzone przez człowieka. Jeśli macie kilka wolnych godzin szczególnie polecamy Luwr.

Dodatkowo, część spacerów jest już w pełni kompatybilna z goglami VR. W przyszłości, ma pojawić się ich znacznie więcej. Być może, będą dostępne nawet wirtualne wycieczki z prawdziwym przewodnikiem.

Google Arts & Culture ma oczywiście nie tylko stricte rozrywkowy cel. Jedną z głównych misji projektu jest też cyfryzacja dzieł sztuki i ich archiwizacja na wypadek ich zniszczenia. Dziedzictwo człowieka przetrwa przecież znacznie dłużej na twardym dysku niż w chmurze.

Zobacz też:
Poleć w kosmos razem z Yusaku Maezawa – załoga poszukiwana
Google Earth Timelapse pokaże Ci jak zmienił się nasz świat
Google I/O 2021 odbędzie się online – każdy może wziąć udział

Źródło: Engadget

Oceń ten post