• Ostatnia modyfikacja artykułu:9 miesięcy temu

Windows XP został w pełni zcrackowany. Możemy już aktywować cały system offline. Pytanie tylko właściwie po co.

Bez najmiejszych wątpliwości, Windows XP to wręcz kultowy już system operacyjny, od którego wielu użytkowników zaczynało całą swoją przygodę z komputerami. Oczywiście, jest on już od dawna przestarzały i absolutnie nie wspierany. Nie mamy co liczyć na aktualizacje bezpieczeństwa czy sterowników. To całkowicie porzucony już system. Nic zresztą dziwnego – ma przecież 21 lat!

Co jednak znacznie ciekawsze, pomimo tego, że Windows XP ma już 21 lat to dopiero teraz udało się w pełni złamać jego zabezpieczenia. Pierwszy przełom w tej kwestii nastąpił mniej-więcej 4 lata temu, kiedy hakerzy złamali generator kodów służący do aktywacji systemu. Wciąż wymagał on jednak zewnętrznej aktywacji w trybie online, co było dość problematyczne z bardzo prostego powodu – Microsoft wycofał przecież taką usługę.

Sprawdź: Darmowy antywirus – najlepsze programy

Tymczasem, hakerzy złamali już całkowicie zabezpieczenia Windowsa XP. Aktywacja jest już możliwa w trybie offline na podstawie samodzielnie wygenerowanego kodu. Nie to jest jednak najciekawsze – tak naprawdę nie wiadomo nawet kto jest twórcą cracka. Rozwiązanie pojawiło się w wątku na platformie Reddit, ale autor powiedział, że nie pamięta skąd je pobrał.

Pozostaje jednak ważne pytanie – po co w ogóle komukolwiek Windows XP? Używanie tego systemu to proszenie się o kłopoty. Być może ucieszą się jednak z niego fani gier retro, chcący używać go jako wirtualnej maszyny. Co ciekawe, całość postawimy też na Linuxie.

Zobacz też:
Office crack 2016 nie jest ci potrzebny. Mamy coś lepszego!
Windows Defender to jeden z najgorszych antywirusów według AV-TEST
Windows otrzyma natywną obsługę plików RAR

Oceń ten post