• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

Zależy wam na dodatkowym bezpieczeństwie i prywatności? WhatsApp ma dla was świetne rozwiązanie – blokadę chatu na najbardziej prywatne rozmowy.

Nie ma co ukrywać – na telefonach mamy w dzisiejszych czasach bardzo dużo prywatnych rzeczy, z którymi być może nie chcielibyśmy dzielić się z szerszą publicznością. Wielu z nas obawia się nawet dać telefon na chwilę znajomemu, aby zobaczył jakieś zdjęcie, zmienił muzykę czy nawet poprzeglądał po prostu internet. WhatsApp z pewnością tego nie zmieni, ale mają za to nową funkcję dla osób, którzy chcą zadbać nieco lepiej o prywatność.

Nowa funkcja, czyli blokada chatu pozwoli nam zabezpieczyć wybrane konwersacje dodatkowym hasłem. Oznacza to, że po zwykłym odblokowaniu telefonu będzie można normalnie skorzystać z WhatsAppa i przeczytać i odpowiedzieć na wszystkie wiadomości. Możemy jednak ustawić, że konwersacje z wybranymi przez nas osobami będą zabezpieczone dodatkowym hasłem bądź zabezpieczeniem biometrycznym – wejdziemy w nie tylko po ponownej weryfikacji.

Niestety, jak na razie jest jeden spory minus. Blokada chatu korzysta z odcisku palca bądź hasła, ale w przypadku tego drugiego mówimy o dokładnie tym samym zabezpieczeniu co do odblokowania telefonu. Nie pomoże więc nam to zbytnio w przypadku, w którym ktoś zna po prostu nasze hasło. Na szczęście, WhatsApp zapowiedział, że już wkrótce pojawi się również trzecia opcja blokady, czyli zupełnie niezależne od telefonu hasło. To miałoby już zdecydowanie znacznie więcej sensu. Pozostaje czekać aż pozostałe komunikatory wpadną na podobne pomysły.

Zobacz też:
Messenger przestanie być wkrótce dostępny na Apple Watch
Facebook miał fatalny błąd – wysyłaliśmy zaproszenia bez naszej wiedzy
Meta będzie musiała sprzedać Instagram i WhatsAppa?

Oceń ten post