• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

Wszyscy fani rapu czekają na najgorętszą premierę tego roku. Kayne West już wkrótce wypuści swój najnowszy album zatytułowany Donda. Naszą uwagę przykuł za to sposób w jaki to zrobi – będziemy mogli kupić ją na mikserze audio Stem Player.

Donda Stem Player to dość niewielkie urządzenie z pięcioma przyciskami i głośnikiem. Jego działanie jest jednak wyjątkowo ciekawe – potrafi wyizolować poszczególne ścieżki utworu. Dzięki temu, możemy samodzielnie pobawić się w DJa i producenta muzycznego.

Zobacz: Najlepsze programy do tworzenia muzyki – co warto wybrać?

Na Stem Player będziemy mogli wgrać oczywiście wszystkie wybrane przez nas utwory za pomocą kabla USB-C. Oczywiście, album Donda będzie wgrany na niego domyślnie i permanentnie. Mamy jednak aż 8GB na pozostałe ścieżki.

Poza samym wbudowanym głośnikiem, Stem Player może zostać podłączony do nieco większego sprzętu audio za pomocą Bluetootha lub po prostu kabla audio jack. Sam proces miksowania utworów jest banalnie wręcz prosty – zobaczcie zresztą sami.

Pozostaje tylko jeden dość spory problem – izolacja poszczególnych ścieżek z utworów muzycznych to trudne zadanie nawet dla dobrego komputera. Bardzo wątpliwe, żeby niewielkie i przenośne urządzenie było w stanie zrobić to wystarczająco dobrze. Najprawdopodobniej, wszystkie inne płyty niż Donda nie będą więc brzmiały na nim tak idealnie jakbyśmy tego chcieli.

Wszystkich fanów miksowania dźwięku i samego Kaynego Westa musimy jednak ostrzec: Donda Stem Player to dość drogie urządzenie. Możemy kupić go na oficjalnej stronie rapera za 200 dolarów. Niestety, nie oferuje wysyłki do Polski.

Zobacz też:
Roland Go:Mixer Pro-X – mikser audio dla streamerów i nie tylko
Boss EURUS GS-1 – gitara elektryczna z wbudowanym syntezatorem
Audacity zmienia politykę prywatności – czy to już spyware?

Oceń ten post