• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

Dostaliście mnóstwo dziwnych zaproszeń do znajomych? Spokojnie, Facebook miał po prostu bardzo niecodzienny błąd.

Użytkownicy Facebooka mogli natknąć się w weekend na bardzo dziwną sytuację. Wielu z nich otrzymało mnóstwo zaproszeń do znajomych od zupełnie nieznanych im osób. Co znacznie gorsze, część z nich otrzymała też powiadomienie o tym, że zupełnie nieznana im osoba zaakceptowała wysłane przez nich zaproszenie do znajomych! Czy nie pamiętali tego co robili ostatniego wieczoru? Nic z tych rzeczy, Facebook miał po prostu bardzo zabawny błąd.

Wchodząc na czyiś profil po prostu automatycznie wysyłaliśmy mu zaproszenie do naszych znajomych. Oczywiście, nie było to w żaden sposób widoczne i wszyscy byli zupełnie nieświadomi, tego, że wysyłali jakiekolwiek zaproszenie. Z pewnością spowodowało to wiele dość niezręcznych sytuacji i bardzo mocno trzymamy kciuki, że nie odwiedzaliście przez ten weekend profilu byłego czy byłej albo po prostu zupełnie obcej osoby.

Sprawdź: Jak usunąć konto na FB – poradnik krok po kroku

Błąd występował jedynie w aplikacji mobilnej, więc użytkownicy przeglądarek mogli spać spokojnie. Meta oczywiście poinformowała o tym, że wszystko jest już naprawione i przepraszają za wszelkie niedogodności. A tych mogło być naprawdę sporo – Facebook automatycznie wysyłał też zaproszenia osobom, na których profil weszliśmy tylko po to, aby je zablokować!

Jak sprawdzić, czy nie wysłaliście niechcący trefnego zaproszenia? Sprawdźcie to w swoim dzienniku aktywności, którzy znajdziecie w zakładce ustawienia i prywatność. Będzie tam cała lista wszystkich waszych kontaktów z innymi użytkownikami.

Zobacz też:
Disney zwalnia cały dział odpowiedzialny za metaverse i VR
Meta wprowadza płatną weryfikację na Facebooku i Instagramie
Jak pobrać film z Facebooka? Poradnik krok po kroku

Oceń ten post