• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 lata temu

Instagram pracuje nad zupełnie nowym zabezpieczeniem. Automatycznie ocenzurują wiadomości, które mogą zawierać nagie zdjęcia.

Wygląda na to, że Instagram kolejny raz zabiera się za poprawę bezpieczeństwa na swojej platformie. Tym razem, na celownik wzięli prywatne wiadomości użytkowników. Specjalne algorytmy wykryją czy wysyłane komuś zdjęcie nie zawiera nagości lub treści erotycznych. Jeśli tak się stanie, to obraz zostanie automatycznie ocenzurowany.

Otrzymywanie niechcianych zdjęć zawierających treści erotyczne to dość poważny problem w internecie. W ten sposób można narazić się przecież na traumę. Instagram nie oferuje jednak żadnej możliwości podglądu zdjęcia przed jego wyświetleniem. Bardzo łatwo jest więc złapać się na niechcianą i zdecydowanie niezbyt miłą niespodziankę. Należy wspomnieć również o kolejnym problemie – odbiorcami takich treści są często osoby niepełnoletnie.

Sprawdź: Drukarka do zdjęć z telefonu – najlepsze modele

Dokładnie z tego powodu, Instagram będzie już automatycznie cenzurował wszystkie zdjęcia zawierające nagość. Oczywiście, aplikacja zapewni nam jednak możliwość wyboru. Na samym początku, zamiast zdjęcia dostaniemy informację, że zawiera ono treści erotyczne. Następnie będziemy mogli zdecydować, czy chcemy je usunąć czy też wyświetlić na własną odpowiedzialność.

Taki system od razu narzuca dość ważne pytanie: co z prywatnością użytkowników? Instagram natychmiast rozwiał wątpliwości – platforma nie ma żadnego dostępu do naszych prywatnych wiadomości. Całość opiera się jedynie na działających w sposób automatyczny algorytmach. Treści nie są też nigdzie zapisywane ani przekazywane do analizy przez człowieka. Wygląda więc na to, że Instagram zrobił ruch w bardzo dobrym kierunku.

Zobacz też:
Instagram wprowadzi nową funkcję. Nikt o nią nie prosił.

Youtube podzieli los Instagrama? Rosja grozi blokadą
Jak udostępnić czyjąś relację na Instagramie? Poradnik na 2022

Oceń ten post