• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 tydzień temu

PlayStation 5 Pro może zadebiutować już w przyszłym roku. Sony szczególnie mocno chce skupić się na ray tracingu.

W końcu zaczynają potwierdzać się plotki, które od dawna szaleją w internecie. Sony naprawdę wypuści już wkrótce nową wersję swojej hitowej konsoli, czyli PlayStation 5 Pro. Zgodnie z najnowszymi przeciekami, pojawi się ona już pod koniec 2024 roku. Informacje potwierdza Insider Gaming, który słynie z dość dobrych przewidywań i sporej wiarygodności.

Oczywiście, jak na razie nie znamy żadnych konkretnych szczegółów technicznych. Możemy spojrzeć jednak na PS4 Pro i pobawić się w drobne spekulacje. Przede wszystkim, z pewnością otrzymamy znacznie większą wydajność w porównaniu z podstawowym modelem. Dodatkowo, Sony chce podobno skupić się dość mocno na podwyższeniu wydajności ray tracingu, czyli uwielbianej przez graczy technologii.

Sprawdź: Słuchawki do PS5 – najlepsze modele

Insider Gaming twierdzi, że PlayStation Pro zadebiutuje w 2024 roku, ale należy raczej nastawić się na końcówkę niż sam początek. Prawdopodobnie, możemy oczekiwać nowej konsoli w okolicach listopada 2024. Z pewnością Sony będzie chciało wypuścić ją w taki sposób, aby każdy zainteresowany mógł kupić ją na święta.

Pozostaje zatem pytanie, co z PlayStation 6? Według niektórych źródeł to bardzo odległa przyszłość. Sony jest zadowolone z możliwości PS5 i nie widzi za bardzo potrzeby prowadzania kolejnej generacji. Pierwsze plany zakładają, że 6 wersja kultowej konsoli ukaże się najwcześniej w 2028 roku. O ile do tego czasu granie w chmurze nie zdominuje już całkowicie rynku.

Zobacz też:
PlayStation 5 złamane! Jailbreak działa, ale wcale nie zachwyca
Sony i Honda zainstalują PS5 w swoich samochodach
E3 2023 – Xbox, PlayStation i Nintendo nie wezmą udziału w targach

Oceń ten post