Cellulit to zmora wielu kobiet, która towarzyszy nam od niepamiętnych czasów. Nie jest to jednak problem, z którym nie można sobie poradzić. Co więcej, można to zrobić nawet w domowych warunkach, bez konieczności wizyty u specjalisty.
W dużej części przypadków rozwiązaniem okazuje się masażer antycellulitowy, którego zadaniem jest między innymi zredukowanie pomarańczowej skórki, zapobieganie jej powstawaniu, wyrównywanie kolorytu skóry, ale również poprawa krążenia czy też obniżanie napięcia mięśniowego.
Oczywistym jest jednak fakt, że wybór odpowiedniego masażera może być problemem. Tu z pomocą przychodzi nasz ranking masażerów antycellulitowych, w którym znajdują się wyłącznie produkty charakteryzujące się najlepszymi parametrami i funkcjami oraz cieszące się pozytywnymi opiniami konsumentów.
W pierwszej kolejności jednak należy odpowiedzieć sobie na pytanie:
Spis treści
- 1 Co to jest cellulit?
- 2 Jak walczyć z cellulitem?
- 3 Czy masażer antycellulitowy działa?
- 4 Ranking masażerów antycellulitowych [TOP 10]
- 5 Masażer do cellulitu – najlepsze urządzenia
- 6 Jakie urządzenie antycellulitowe wybrać? Rodzaje
- 7 Masaż bańkami chińskimi – jak to działa?
- 8 Najlepsze bańki chińskie [TOP 3]
- 9 Powstawanie cellulitu w trakcie ciąży – jak zapobiegać?
- 10 Masażer dla kobiety w ciąży – jaki będzie bezpieczny?
- 11 Masażer antycellulitowy – jak używać?
- 12 Najlepszy masażer antycellulitowy – podsumowanie
Co to jest cellulit?
W dużym skrócie jest to efekt nieprawidłowego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej pod skórą. Z przyczyn hormonalnych i fizjologicznych pojawia się głównie u kobiet, ponieważ włókna odpowiadające za tkankę łączną (kolagen i elastyna), układają się równolegle.
Dzięki temu komórki tkanki tłuszczowej nie mają problemów, by się między nimi przesuwać. Ponadto tkanka łączna u kobiet jest z natury elastyczna i delikatna, ponieważ skóra w okresie ciąży znacznie się rozciąga. W dużej mierze sprzyja to powstawaniu cellulitu.
Pierwsze oznaki zaczynają być widoczne już w trakcie okresu dojrzewania, kiedy młoda kobieta zaczyna przybierać na wadze. Nasilają się one szczególnie podczas ciąży oraz przy menopauzie. Główną przyczyną jest wówczas nadmiar estrogenów, czyli grupy hormonów płciowych, do których zaliczają się estriol, estradiol oraz estron.
Główne przyczyny cellulitu:
– Zła dieta
– Retencja (przetrzymywanie) wody
– Odwodnienie
– Słabe krążenie krwi i struktura kolagenu skóry
– Nadwaga lub zwiększenie tkanki tłuszczowej
– Zmiany hormonalne
– Brak regularnej aktywności fizycznej
W niektórych przypadkach cellulit może wynikać ze zdrowotnych problemów, takich jak zwężenie naczyń krwionośnych. Dlatego też jeśli próby jego zredukowania będą przynosić skutki odwrotne do zamierzonych warto skonsultować się ze specjalistą. Warto pamiętać, że w większości przypadków cellulit to zjawisko zupełnie nieszkodliwe.
Niezwykle ważnym jest aby każda kobieta czuła się dobrze z tym kim jest i jak wygląda. Jeśli więc zredukowanie lub wyeliminowanie cellulitu przyczyni się do lepszego spostrzegania samej siebie – jest na to kilka sposobów.
Warto jednak najpierw zastanowić się jaki wpływ na tą decyzję mają social media, które codzienne serwują użytkownikom piękne zdjęcia idealnych kobiet, w żadnym stopniu nie oddając rzeczywistości ani naturalności ich ciał.
Czytaj również: Najlepsze suszarki do włosów – Ranking [TOP 12]
Jak walczyć z cellulitem?
Sposobów jest kilka. Przede wszystkim należy zmienić swoje nawyki żywieniowe oraz wzbogacić je o produkty takie jak:
– Nasiona lnu, które utrzymają prawidłowy poziom estrogenu, a także zwiększą produkcję kolagenu.
– Produkty o wysokiej zawartości błonnika, takie jak warzywa, orzechy, nasiona i jagody. Błonnik pomoże oczyścić okrężnicę, ograniczy głód oraz wspomoże metabolizm i równowagę hormonów.
– Żywność o wysokiej zawartości białka, np.: drób, jajka czy ryby. Białko zwiększa metabolizm oraz pomoże w redukcji cellulitu.
– Woda, która utrzymuje nawilżenie skóry i pomaga wypłukać toksyczne związki z organizmu.
Przy walce z cellulitem dużą rolę odgrywa również aktywny tryb życia oraz regularne ćwiczenia. Najskuteczniejszą metodą w tym wypadku jest trening siłowy. Pomoże on w redukcji masy ciała, pozbyciu się cellulitu oraz ujędrnieniu.
Czy masażer antycellulitowy działa?
Krótko mówiąc masażer antycellulitowy jest urządzeniem służącym do wykonywania masażu, który poprawi ukrwienie oraz ujędrni skórę. Masażer zapobiega pogłębianiu się cellulitu, jednocześnie go zmniejszając.
Aby efekty były widoczne produkt ten powinien być używany regularnie. Można go stosować z różnorodnymi kremami czy peelingami, które dodatkowo odżywią skórę i poprawią jej wygląd.
Częsty błąd popełniany przez kobiety dotyczy masowania jedynie niewielkich partii ciała, na których występuje cellulit. Należy jednak pamiętać, że masażer powinien pobudzić pracę całego organizmu. Prawidłowy zabieg powinien rozpoczynać się od kostek, a zakończyć na okolicach brzucha.
Na rynku aktualnie dostępna jest duża ilość urządzeń przeznaczonych do masażu antycellulitowego. W dalszej części artykułu znajdziesz najlepsze masażery do cellulitu, które idealnie sprawdzą się w domowych zabiegach.
Sprawdź także: Ranking suszarko-lokówek 2022 [TOP 15]
Ranking masażerów antycellulitowych [TOP 10]
Masażer do cellulitu – najlepsze urządzenia
Poniżej najlepsze masażery do cellulitu, które cechują się wysoką skutecznością oraz jakością. Myśląc o zakupie odpowiedniego sprzętu – zdecydowanie warto sprawdzić prezentowane urządzenia.
Walkmaxx Elektryczny Masażer Antycellulitowy Innovagoods
Pośró najlepszych masażerów do cellulitu z pewnością trzeba wymienić Walkmaxx Innovagoods. Ten model wykorzystuje działanie podczerwieni oraz wibracji, skutecznie pobudzając krążenie krwi.
Zdecydowanie jest to sprzęt wielofunkcyjny. Wszystko to dzięki wymiennym nakładkom, w których skład wchodzi:
- Głowica podstawowa – wykorzystująca promienie podczerwieni, która poprzez zwoje rozgrzewające działanie rozbija tłuszcz, niwelując pomarańczową skórkę. Może być stosowana na całym ciele.
- Nakładka płaska – sprawdzi się do masażu relaksacyjnego, również przy użyciu olejków, kremów czy balsamów. Przeznaczona jest głównie do górnych partii ciała, a także twarzy, szyi i dekoltu.
- Głowica kulkowa – skutecznie pobudza i ujędrnia skórę, czyniąc ją zdecydowanie bardziej elastyczną. Poprawia także cyrkulację w rejonie brzusznym, eliminuje toksyny oraz zapobiega zaparciom.
- Nakładka falista – doskonała do masażu stymulującego, poprawiającego krążenie krwi. Może być stosowana na całym ciele.
- Micro filler – jest to nasadka przeznaczona do stymulowania produkcji kolagenu. Przyczynia się do zwiększenia elastyczności skóry oraz lepszego wchłaniania kosmetyków. Jest przeznaczona do obszaru całego ciała.
- Nakładka do masażu Tai Chi – rozluźnia napięte mięśnie i wspomaga relaksację. Ponadto skutecznie łagodzi odczucia bólu.
- Głowica kolczasta – odpowiednio zastosowana jest w stanie zredukować nadmiar wody nagromadzonej w organizmie. Przyczynia się do rozbijania tkanki tłuszczowej, wspomagając redukcję cellulitu.
- Nakładka z kanciastymi rolkami – służy do stymulacji krążenia krwi, a także przeciwdziałania wiotczeniu skóry. Sprawdzi się również w przypadku silnych napięć mięśniowych.
- Głowica rolkowa – działa na zasadzie wałkowania, przez co doskonale sprawdzi się w celu rozgrzania mięśni.
Urządzenie wyposażono w możliwość regulacji intensywności pracy, dzięki czemu każdy jest w stanie dopasować ją do indywidualnych potrzeb.
Antycellulitowy masażer próżniowy Vacuum Pro
Jest to urządzenie, którego mechanizm pracy polega na jednoczesnym masowaniu oraz wykonywaniu ruchów ssących. Takie połączenie przyczynia się do redukcji nadmiaru wody z organizmu oraz wspomaga walkę z cellulitem.
Sprzęt jest poręczny i łatwy w użytkowaniu. Posiada możliwość regulacji intensywności, dzięki czemu jej dostosowanie nie powinno być problemem.
W zestawie znajdują się dwie kapsuły ssące:
- Z podwójnym wałkiem – przeznaczona do ud, bioder, brzucha oraz pośladków,
- Z pojedynczym wałkiem – do masażu ramion oraz łydek.
Model posiada również stację ładującą oraz kabel USB.
Producent zaleca stosowanie urządzenia w połączeniu z olejkami, które należy zaaplikować na skórę przed rozpoczęciem zabiegu.
Body Shaping 4FIZJO
Innym urządzeniem z niższej kategorii cenowej jest Body Shaping 4FIZJO. Ręczny masażer do ciała antycellulitowy umożliwia wykonanie masażu odprężającego bolące mieśnie, a użytkowany regularnie dodatkowo będzie wpływał także na zmniejszenie widoczności cellulitu.
Kompaktowe rozmiary i niewymagająca obsługa sprawiają, że ten sprzęt użytkuje się z przyjemnością. Wystarczy zaledwie kilka minut dziennie, żeby odczuć efekty wymodelowania i uelastycznienia całego ciała.
Ten model masażera działa na podczerwień i sprawdza się do masażu wyszczuplającego i drenażu limfatycznego nóg, szyi, pleców, ramion oraz brzucha. Możliwe jest indywidualne regulowanie trybów pracy i poziomu intensywności masażu.
Dołączone do zestawu akcesoria obejmują:
- końcówkę płaską – do masażu relaksacyjnego z olejkami i dekompresyjnego (uwalniającego napięcie),
- głowicę z rollerem – służy do zwalczania cellulitu poprzez metodę wałkowania, jest dedykowana do większych partii ciała takich jak: nogi, uda, ramiona i brzuch, a dodatkowo przygotowuje także mięśnie do bardziej intensywnego masażu,
- końcówkę wypukłą – stymuluje punkty akupunkturowe, jak i również pobudza tkanki głębokie i poprawia przepływ krwi w całym ciele,
- głowicę z wypustkami kulkowa – jest wielofunkcyjna, nadaje się do rozbijania komórek tłuszczowych (zaleca się stosować ją z olejkiem do masażu).
Haxe HX801
Haxe HX801 to właściwie elektryczna bańka antycellulitowa. Urządzenie o futurystycznym wyglądzie nie tylko redukuje cellulit, ale także ujędrnia skórę, wspomaga metabolizm oraz usuwa toksyny.
Efekty użytkowania tego sprzętu widoczne są już po kilku zastosowaniach, a sama efektywność wynika z faktu, że jest to połączenie masażu próżniowego z metodą GUA SHA. Urządzenie jest wielofunkcyjne i łączy w sobie 4 funkcje:
- światło czerwone, które pomaga redukować przebarwienia i blizny czy rozstępy, a dodatkowo przyśpiesza produkcję kolagenu,
- kamienie magnetyczne, które służą do masażu GUA SHA.
- funkcja grzania nie tylko sprawia, że zabieg jest przyjemniejszy, ale także przyśpiesza wszystkie procesy, które zachodzą dzięki użyciu światła czerwonego,
- zasysanie – czyli funkcja masażu próżniowego.
Beautifly B-Body
Beautifly B-Body to skuteczny domowy pomocnik w walce z cellulitem. Nakładka z delikatnego, miękkiego i bezpiecznego silikonu medycznego służy do pobudzającego krążenie masażu, usuwającego niechciany cellulit i ujędrniającrgo skórę.
W modelu zastosowano technikę regulowanych wibracji i światło fotonowe, co dodatkowo pozwala zachować skórze zdrowy koloryt. Produkt nadaje się zarówno do masażu ud, bioder i pośladków, talii, brzucha jak i ramion.
Masażer antycellulitowy Beurer CM 50
Jest to sprzęt niewielkich rozmiarów, który idealnie mieści się w dłoni, zapewniając jednocześnie dużą wygodę użytkowania. Jego zadaniem jest poprawienie wyglądu skóry oraz pobudzenie krążenia krwi we wszystkich jej warstwach, co skutkuje ujędrnieniem i redukcją cellulitu.
Produkt jest niezwykle łatwy w użytkowaniu. Posiada 2-stopniową regulację intensywności masażu, która odbywa się za pomocą jednego przełącznika. Regulowany uchwyt pozwala na dostosowanie urządzenia do każdej dłoni. Plusem jest również ergonomiczny kształt, dzięki któremu masażer dobrze leży on w dłoni.
Rolki masujące są łatwe do wyciągnięcia, co znacznie ułatwia ich czyszczenie w przypadku użytkowania w połączeniu z różnego rodzaju produktami pielęgnacyjnymi i kosmetykami. Produkt jest zasilany przewodowo, ale kabel daje dużą swobodę ruchów.
To dobry masażer do cellulitu, oferujący wysoką jakość i wysoki komfort użytkowania.
Masażer Beurer MG 100
Choć Beurer MG 100 jest znacznie droższy od wspomnianego wyżej modelu tej samej marki, zasługuje na to, by znaleźć się w tym rankingu masażerów antycelullitowych. Daje możliwość pięciostopniowej regulacji prędkości masażu, dzięki czemu każdy użytkownik jest w stanie dobrać odpowiednią wedle własnych preferencji.
Dostępne są 2 wymienne nasadki (z wypustkami i miękka) oraz 4 programy masażu (start, active, vital, relax). Masaż odbywa się za pomocą podwójnej głowicy, dzięki czemu obszar zabiegu jest większy, a sam proces szybszy.
Urządzenie oferuje głęboko działający i relaksacyjny masaż ostukujący, który wpływa na kondycję ciała. Dodatkowym atutem jest możliwość włączenia lampy podczerwieni, która generować będzie przyjemne i łagodzące ciepło.
Medisana AC 850
Medisana AC 850 to kolejny godny polecenia produkt, który musiał znaleźć się w tym rankingu masażerów antycellulitowych. Masażer stymuluje krążenie krwi, zmniejsza napięcie oraz naciąga skórę, sprawiając, że staje się ona jędrna i zdrowo wyglądająca.
Urządzenie jest lekkie i nieskomplikowane zarówno w budowie, jak i użytkowaniu. Regulowany pasek pozwala na dostosowanie go do każdej dłoni, a ergonomiczny kształt znacznie ułatwia pracę.
Do wyboru użytkownika dostępne są dwa tryby intensywności, a wybór odpowiedniego nie powinien być problemem. Rolkowe głowice masujące z łatwością można wyjąć, co znacznie ułatwia ich czyszczenie.
Produkt jest zasilany sieciowo, co jednak nie powinno sprawiać najmniejszych problemów, ze względu na fakt, że przewód zasilający posiada odpowiednią długość, która nie ogranicza ruchów.
Body Massager 8
Szukając dobrego masażera antycellulitowego, warto rozważyć i ten model. Jest to masażer wibracyjny, relaksująco-masujący z funkcją podczerwieni.
Jako urządzenie 5w1 potrafi nie tylko rozluźnić ciało po treningu czy ciężkiej pracy, ale także rozładować napięcie powodujące skurcze mięśni. Światło podczerwone IR pozwala rozluźnić tkanki, a masaż wibracyjny usprawnia przepływ krwi i limfy.
Dołączone do zestawu nasadki obejmują:
- głowica wypustkowa, imitująca profesjonalny masaż wykonywany palcami – odpowiednia do stosowania zaawansowanego cellulitu, masażu stóp i delikatnego rozluźnienia mięśni,
- głowica rolkowa – opracowana, by dawać natychmiastowe efekty w postaci redukcji cellulitu, stymulacji przepływu krwi, łagodzenia napięć mięśniowych,
- głowica kulkowa do wrażliwych obszarów ciała, takich jak twarz, klatka piersiowa, szyja i piersi – delikatnie pobudza, rozgrzewa, pomaga ujędrnić i wygładzić skórę; może być stosowana także w okolicach brzucha, a wtedy poprawia perystaltykę i zapobiega zaparciom,
- głowicę falistą symulującą profesjonalny masaż wykonywany środkową częścią dłoni – poprawia przepływ krwi, szczególnie dobrze sprawdza się do stosowania na udach i pośladkach,
- głowicę peelingującą z drobnoziarnistą powłoką – pozwala pozbyć się martwego naskórka, wygładzić i zregenerować skórę.
Medivon Me7711
Medivon Me7711 jest wyposażony w 6 głowic masujących, a jego główną funkcją jest walka z cellulitem.
Zestaw obejmuje:
- głowicę falującą – do stosowania z grubszymi warstwami tłuszczu, takich jak uda czy pośladki, poprawia jednocześnie wchłanianie balsamów i substancji odżywczych w nich zawartych,
- głowicę z rolką – ma imitować drenaż limfatyczny, pobudza krążenie krwi i limfy, zapobiegając tym samym wiotczeniu skóry,
- głowicę kulkową – dedykowaną do masażu z użyciem olejków eterycznych, służy ona do stymulacji i rozbijania komórek tłuszczowych i jest przeznaczona do stosowania na wszystkich partiach ciała,
- głowicę kolczastą – pogromca cellulitu, a jednocześnie doskonały sposób na usunięcie nadmiaru wody z organizmu,
- głowicę palczastą – opracowaną z myślą o modelowaniu i ujędrnianiu skóry,
- głowicę z płaską rolką – umożliwiającą masaż z użyciem techniki wałkowania, nadaje się ona do masażu kręgosłupa i masażu mięśni przy rehabilitacji.
Jakie urządzenie antycellulitowe wybrać? Rodzaje
Na ten moment producenci oferują zasadniczo cztery główne typy urządzeń do cellulitu. Wyboru należy dokonać indywidualnie, w zależności od oczekiwanych rezultatów, potrzeb oraz możliwości finansowych.
- Masażer antycellulitowy ręczny – jest to zdecydowanie najpopularniejsza opcja, dostępna nawet w niektórych marketach. Tego typu urządzenia wykonane są przeważnie z plastiku bądź drewna (które w przypadku delikatnej skóry często okazuje się być lepszym rozwiązaniem). Masażery manualne posiadają głowicę wyposażoną w specjalnie umiejscowione wypustki. Nie są to urządzenia drogie – ich ceny zaczynają się od zaledwie kilku złotych. Co więcej, do tego rodzaju masażerów można zaliczyć również silikonowe bańki chińskie, o których znajdziesz kilka słów w dalszej części tego artykułu.
- Masażer elektryczny na cellulit – koszt tego wariantu wynosi przeważnie kilkadziesiąt złotych. Jest to nieco bardziej zaawansowana opcja, szczególnie w porównaniu z masażerem manualnym. Działanie tego typu urządzeń jest bardziej intensywne, dlatego też ich stosowanie zaleca się przede wszystkim w przypadku większych zmian. Obsługa tego typu masażera jest łatwa i polega na przesuwaniu urządzenia w odpowiednim kierunku – nie trzeba nawet kontrolować stopnia ucisku.
- Próżniowy masażer antycellulitowy – jest to wariant, który dodatkowo stymuluje układ immunologiczny, odpowiedzialny za naszą odporność. Tego typu urządzenia oddziałują na głębokie warstwy skóry, zapewniając szybkie i widoczne efekty. Ze względu na fakt, że masaż tymi urządzeniami polega na zasysaniu skóry, nie powinno się wykonywać go zbyt często. Kwestią jest również odpowiednio dobrana intensywność, ponieważ gdy będzie ona zbyt wysoka, może powodować intensywny ból, a nawet pęknięcia naczynek krwionośnych. Koszt dobrej klasy sprzętu sięga 200 zł. Nie warto inwestować w tańsze modele, ponieważ często nie posiadają one możliwości regulacji intensywności.
- Masażer ultradźwiękowy na cellulit – to propozycja najbardziej zaawansowana, której ceny sięgają kilkuset złotych. Działanie tych urządzeń opiera się na emitowaniu ultradźwięków, które w szybkim tempie usuwają z organizmu wszelkie toksyny oraz sprawnie rozbijają lipidy. Takie rozwiązanie w dużej mierze przyczynia się do szybszego wchłaniania składników aktywnych zawartych w kremach czy balsamach. Masażery ultradźwiękowe cechują się dużą skutecznością oraz niezawodnym działaniem. Jedyne, o czym należy pamiętać, to optymalne dociskanie urządzenia do skóry. Jeśli będziemy to robić zbyt mocno – efekty będą mniej widoczne i znacznie opóźnione.
Sprawdź również: Najlepsze depilatory – Ranking [TOP 12]
Masaż bańkami chińskimi – jak to działa?
Masaż bańkami chińskimi to technika, która swoje początki miała już w starożytności. W Chinach pod nazwą GUA SHA pierwotnie wykonywano zabiegi w formie skrobania, a potem bańkami bambusowymi. Współcześnie używane są modele silikonowe. Napotkać można również warianty szklane, które jednak są znacznie delikatniejsze pod względem konstrukcji.
Cała procedura masażu rozpoczyna się od nałożenia specjalnej oliwki, a następnie baniek zasysających skórę pod ciśnieniem. W salonach masażu specjalista przesuwa bańki stopniowo w kierunku węzłów chłonnych.
Zabieg ten ma na celu poprawę krążenia oraz rozbicie lipidów, co niesie za sobą znaczne przyspieszenie procesu lipolizy. Ponadto masaż bańkami chińskimi oczyszcza organizm człowieka z toksyn oraz nadmiaru wody, przez co skóra staje się widocznie gładsza, bardziej elastyczna i jędrna.
Zdecydowanie jest to zabieg skuteczny, radzący sobie nawet z zaawansowanym cellulitem. Należy jednak wspomnieć o tym, że bańki pozostawiają po sobie zasinienia. Istnieje również szereg przeciwskazań, które uniemożliwiają wykonanie masażu. Zalicza się do nich:
- ciążę,
- menstruację,
- choroby żylne,
- gorączkę,
- hemofilię,
- epilepsję,
- choroby nowotworowe i zakaźne.
Niestety, osoby posiadające różnego rodzaju podrażnienia skóry lub cerę naczynkową, również nie będą mogły wykonać zabiegu.
W profesjonalnym gabinecie koszt takiego masażu wynosi przeważnie ponad 100 zł. Zaleca się wykonanie od 10 do 12 serii, uwzględniając przerwy pomiędzy nimi. Procedurę można wykonać także w domu. Bańki da się zakupić nawet w aptece, a ich cena to zaledwie kilkanaście złotych.
Czytaj więcej: Masaż twarzy Gua Sha – wszystko, co trzeba wiedzieć
Najlepsze bańki chińskie [TOP 3]
Poniżej znajdziesz najwyżej oceniane modele baniek, które doskonale sprawdzą się zarówno w użytku domowym, jak i profesjonalnym.
Aura Herbals Flimsy – Bańki Chińskie
W zestawie znajdują się cztery bańki o średnicach: 7,5cm, 6,5cm, 5cm, 3,5cm. Duże bańki stawia się na stawach i powierzchniach silnie umięśnionych, mniejsze w punktach wrażliwych oraz u dzieci. Producent dokładnie opisuje również całą procedurę tak, aby była ona możliwa do bezpiecznego wykonania w domowych warunkach.
Zestaw sprawdzi się w przypadku osób prowadzących siedzący tryb życia oraz aktywnych fizycznie, gwarantując rozluźnienie napiętych mięśni oraz przyczyniając się do redukcji tkanki tłuszczowej.
Apt gumowe bańki chińskie AG418
Zestaw składa się z czterech baniek o średnicach: 6,3 cm, 5,2 cm, 4 cm, 2,5 cm. Wykonane zostały z miękkiego, lekkiego i wytrzymałego silikony, dzięki czemu posłużą przez długi czas.
Można je stosować zarówno do masażu, jak i akupunktury oraz akupresury. Skutecznie wspomagają leczenie różnych chorób, schorzeń i dolegliwości. Doskonale sprawdzą się w przypadku różnego rodzaju cellulitu, bólu karku, szyi, a nawet zębów.
cocoSpa Bańki Chińskie
W zestawie znajdują się cztery bańki o różnych średnicach, które świetnie sprawdzą się w każdym domu. Wspomagają uśmierzanie bólu oraz walkę z różnego rodzaju dolegliwościami.
Cechują się wysoką jakością wykonania, trwałością oraz klasycznym wyglądem. Plusem jest także stosunkowo niska cena.
Powstawanie cellulitu w trakcie ciąży – jak zapobiegać?
W trakcie trwania ciąży zarówno cellulit, jak i rozstępy są zjawiskiem całkowicie powszechnym. W ogromnej mierze związane są one z hormonami, a w zasadzie estrogenami. Zwiększają one przepuszczalność ścian limfatycznych i krwionośnych. Dlatego też w tkance podskórnej pojawiają się obrzęki, będące przyczyną niedostatecznego dotlenienia komórek tłuszczowych.
Drugą przyczyną cellulitu i rozstępów w ciąży jest przybieranie na wadze. Jeśli więc stan zdrowia matki pozwala na aktywność fizyczną – zdecydowanie nie należy z niej rezygnować. Warto również zadbać o odpowiednio zbilansowaną dietę, która korzystnie wpływa na hamowanie rozwoju cellulitu.
Sposobem na zapobieganie pomarańczowej skórce okazują się także masażery. Oczywiście, nie wszystkie będą w pełni bezpieczne. Przede wszystkim, masaż nie będzie odpowiedni dla kobiet w pierwszym oraz ostatnim trymestrze ciąży. Do przeciwskazań należą również:
- stany zagrożenia płodu,
- choroby serca,
- cukrzyca,
- choroby trzustki oraz tarczycy,
- krwawienie z dróg rodnych,
- przedwczesne odklejenie się łożyska,
- przodujące łożysko,
- wewnątrzmaciczne zaburzenia rozwoju płodu.
Masażer dla kobiety w ciąży – jaki będzie bezpieczny?
Odpowiednim masażerem dla kobiet w ciąży będzie model manualny lub elektroniczny. Zdecydowanie odradza się korzystania z urządzeń wykorzystujących podczerwień lub ultradźwięki oraz masażerów próżniowych.
Należy zwrócić uwagę na to, czy samodzielnie możemy dostosować intensywność urządzenia. Masaż powinien być wykonywany w pozycji siedzącej lub podczas leżenia na boku. Podczas zabiegu należy unikać okolic brzucha. Miejsca, którym warto poświęcić uwagę to plecy, pośladki, nogi oraz ręce.
Co więcej, wykonywanie masażu w trakcie ciąży niesie za sobą wiele pozytywnych skutków. W dużym stopniu służy relaksacji, zmniejszeniu napięcia mięśni, poprawie krążenia, niwelacji obrzęków, a także zapobieganiu bólom kręgosłupa.
Sprawdź również: Lampa antydepresyjna – jak to działa?
Masażer antycellulitowy – jak używać?
Niezależnie od tego, jaki model się wybierze, zasada używania jest taka sama. Masaż zawsze należy wykonywać od dołu do góry, czyli w kierunku serca. Możemy więc zacząć od kostek, kierując się w stronę pośladków. Ponadto, w obrębie brzucha należy wykonywać okrężne ruchy (zgodne z kierunkiem wskazówek zegara).
Kwestia tego, jak długo powinno się stosować masaże, jest indywidualna. Niektórzy mogą zauważyć efekty po trzecim razie, a inni – powiedzmy – po piętnastym. W momencie, gdy rezultaty będą widoczne, procedurę należy powtarzać wyłącznie w celu ich utrzymania.
Po zakończonym zabiegu warto nałożyć krem lub balsam o wysokiej zawartości substancji czynnych. Pobudzona skóra znacznie lepiej wchłonie wszystkie potrzebne jej składniki, dzięki czemu będzie wyglądać zdrowo i jędrnie.
Przede wszystkim jednak, nie należy robić niczego wbrew sobie. Słuchajmy swojego ciała i tego, co nam mówi. Jeśli dany zabieg okaże się zbyt inwazyjny, będzie powodował duży ból, zaczerwienienia lub zmiany skórne – natychmiast należy przestać. Każda skóra cechuje się bowiem inną wrażliwością. Nie warto więc na siłę zmuszać samego się do masażu, który zamiast przyjemności i rozluźnienia, przynosi udrękę.
Najlepszy masażer antycellulitowy – podsumowanie
Dobry masażer antycellulitowy to doskonały pomocnik w walce z cellulitem. Sprawia on, że skóra staje się jędrna oraz napięta, przez co wygląda zdrowo i świeżo. Należy jednak wspomnieć, że przy pozbywaniu się cellulitu, duże znaczenie mają nasze nawyki żywieniowe, stan zdrowia oraz kondycja fizyczna. Nawet najlepszy masażer do cellulitu nie sprawi, że problem natychmiastowo zniknie. Warto więc zwrócić uwagę na dietę i nawodnienie organizmu oraz aktywność fizyczną.
Czytaj także: Ranking szczoteczek sonicznych do twarzy [TOP 7]
Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.
#materiałreklamowy