• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 tygodnie temu

Redmi, w swoim tradycyjnym stylu, opublikowało tajemniczą grafikę na chińskich platformach społecznościowych, wskazującą na nadchodzący smartfon – Redmi Turbo 3.

Seria Redmi Turbo pojawi się wkrótce na rynku, a materiał zapowiadający ten sprzęt już krąży w sieci. Choć nieznane są jeszcze pełne szczegóły odnośnie liczby modeli, jeden z nich to na pewno Redmi Turbo 3. Co interesujące, Xiaomi zasugerowało, że może to być osobna seria smartfonów, ponieważ dotychczasowe modele były częścią serii Redmi Note. Tym razem jednak nazwa “Note” została pominięta na grafice. Miałoby to zresztą naprawdę sporo sensu.

Sprawdź: Telefon z dobrym aparatem do 1500 zł – ranking

Co ciekawe, Redmi Turbo 3 nie będzie wcale aż takim turbo. Nie mówimy o pełnym flagowcu – w praktyce będzie to smartfon z wyższej półki średniej, plasujący się pomiędzy serią Note a serią K. Zasili go procesor Snapdragon 8s Gen 3 – młodszy i trochę mniej utalentowany brat doskonałego Snapdragona 8 Gen 3.

Pełna specyfikacja smartfona nie jest jeszcze znana, ale wiadomo, że będzie miał wyświetlacz OLED o rozdzielczości 1.5K oraz aparat fotograficzny 50 Mpix z sensorem Sony IMX882, wraz z kamerką do selfie 20 Mpix. Mówimy więc naprawdę o telefonie, który co prawda ociera się o bycie flagowcem, ale zdaje się jakby trochę nie pasować do tego prestiżowego grona.

Kiedy premiera? W Chinach w tym miesiącu, w Polsce raczej nigdy. A przynajmniej nie pod tą nazwą. Redmi Turbo 3 przyjdzie to nad w przebraniu POCO F6 bądź F6 Pro.

Zobacz też:
Xiaomi usuwa uwielbianą przez użytkowników funkcję
Meizu wycofuje się z rynku smartfonów. Stawiają na AI|
Modena, czyli samochód elektryczny od Xiaomi zadebiutuje już wkrótce

Oceń ten post