• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 miesiące temu

Qualcomm stawia na rozszerzoną rzeczywistość. Firma zapowiedziała właśnie platformę Snapdragon Spaces, która ma pomóc developerom tworzyć aplikacje nowej generacji.

Ciężko ostatnimi czasy nie zauważyć, że wirtualna i rozszerzona rzeczywistość jest absolutną przyszłością. Nieważne czy mówimy tutaj o pracy zawodowej, rozrywce, social mediach czy może nawet medycynie. Aplikacje VR i AR odnajdują swoje zastosowanie we właściwie każdej dziedzinie naszego życia. Trend ten jest również wyraźnie wzrostowy.

Qualcomm najwidoczniej również zauważył ten fakt i rozpoczął walkę o pozycję lidera na tym rynku. Firma zapowiedziała stworzenie platformy Snapdragon Spaces, która ma zawierać wszystkie niezbędne narzędzia dla developerów mające pomóc im tworzenie aplikacji nowej generacji. Brzmi to niesamowicie interesująco – ale co tak naprawdę zamierzają stworzyć?

Zobacz: Gogle VR – najlepsze modele

Przede wszystkim, Snapdragon Spaces będzie zawierało zestaw narzędzi do tworzenia grafiki 3D, będącej absolutną podstawą AR i VR. Dodatkowo, znajdziemy tam algorytmy do analizy gestów i mimiki twarzy użytkowników. Dość ważne jest również pełne wsparcie dla API Niantic Lightship. Wielu komentatorów uważa, że to właśnie ta firma będzie jednym z najważniejszych graczy na rynku AR.

Oczywiście, Snapdragon Spaces, jak na Qualcomm przystało, będzie również w pełni wspierało wiodące marki pod kątem hardware’u. Wśród partnerów całego przedsięwzięcia znajdziemy Xiaomi, Lenovo, Oppo i T-Mobile. Z pewnością możemy oczekiwać więc w przyszłości wyjątkowych i nowych produktów, nieprzypominających z żaden sposób tradycyjnych gogli VR. Trzymamy mocno kciuki za powodzenie całego projektu.

Zobacz też:
Niantic udostępnia za darmo swoje narzędzia AR
Qualcomm osiągnie neutralność klimatyczną do końca 2040
aptX Lossless – Qualcomm prezentuje kodek do bezprzewodowej muzyki HiFi

Oceń ten post