• Ostatnia modyfikacja artykułu:9 miesięcy temu

Zeszłoroczne upały mocno dały się we znaki wszystkim tym z nas, którzy nie mieli zamontowanych klimatyzacji. Najłatwiejszym rozwiązaniem problemu okazały się oczywiście wentylatory. Jednak ze względu na fakt, że wzrost temperatury był nagły i nieprzewidywalny, w wielu sklepach tego typu sprzętu zwyczajnie zabrakło.

Trudne do znalezienia egzemplarze miały z kolei szalenie wysokie ceny. W tym roku polecamy zatem przezorność i zachęcamy, by wcześniej zaopatrzyć się na wypadek nieprzewidywalnych zjawisk pogodowych tego typu.

Ranking klimatyzatorów [TOP 20] – wybierz klimatyzację do domu

Dobry wentylator stojący – jaki wybrać?

Tworząc ranking wentylatorów podłogowych za podstawowe wytyczne przyjęliśmy cichą pracę oraz jak najlepszą efektywność. Cena urządzenia zeszła na dalszy plan przez wzgląd na fakt, że wentylator posłuży nam przez długie lata.

Kierowaliśmy się zasadą, że lepiej jest wydać więcej i mieć pewność, że wybieramy urządzenie, które nie zakłóca naszego codziennego spokoju. Im tańsze urządzenie, tym niższa efektywność i głośniejsza praca, a dodatkowo większe ryzyko awarii.

Zdajemy sobie jednak sprawę, że nikt nie lubi płacić za dużo. Dlatego nasz ranking cichych wentylatorów pozwala wybrać mądrze i bez przepłacania. Jeżeli stosunek ceny do jakości jest dla Ciebie jednym z najważniejszych parametrów, sprawdź również nasz ranking wentylatorów kolumnowych.

Ranking wentylatorów podłogowych 2024 [TOP 20]

Założeniem naszego niezależnego rankingu wentylatorów podłogowych jest wybranie najbardziej wydajnego pośród najciekawszych modeli dostępnych na rynku. Pod uwagę wzięliśmy takie warunki jak łatwość obsługi oraz bezawaryjność. Wszystkie urządzenia zawarte w rankingu to ciche wentylatory stojące – tradycyjne oraz kolumnowe.

Nazwa Rodzaj wentylatora Moc Poziom hałasu Cena Gdzie kupić?
Activejet Selected WKS-120BPJ kolumnowy 60 W 52 dB 369 zł
Tefal Essential + Anti-mosquito stojący 60 W min 54 db 299 zł
Blaupunkt ASF701 stojący 55 W 40 db 249 zł
Stadler Form Peter 70064 kolumnowy 60 W b.d. 550 zł
Camry CR 7329 stojący 50 W 63 dB 298 zł
Xiaomi Mi Smart 1C stojący 45 W od 26,6 dB 249 zł
Xiaomi Mi Smart 2 stojący 15 W 58 dB 309 zł
Xiaomi Smart Tower Fan kolumnowy 22 W 34,6 - 59,2 dB 415 zł
G3Ferrari Eolos  stojący 55 W b.d. 168 zł
Woozoo TWFC82T kolumnowy 42 W 44 dB 277 zł
Tefal Turbo Silence Extreme+ stojący 220 W 35 db 599 zł
Yoer Spiro TF03BK kolumnowy 45 W 38 dB 328 zł
Activejet WSR40CP stojący 50 W 47 dB 105 zł
Koenic KTF 100 Tower kolumnowy 45 W b.d. 269 zł
Blaupunkt AFT601 kolumnowy 45 W 40 dB 379 zł
Yoer Trifano BF02BK stojący 55W 37 dB 258 zł
Rowenta VU4410 stojący 55 W 54 dB 199 zł
Adler AD 7323W stojący 45 W 53 dB 105 zł
Sencor SFN 4047WH stojący 50 W 50 dB 99 zł
MPM MWP-19/C stojący 50 W b.d. 169 zł

Na obrazku znajduje się Wentylator kolumnowy Activejet Selected WKS-120BPJ w kolorze białym.

Activejet Selected WKS-120BPJ

Jeden z najcichszych wentylatorów pokojowych – Activejet Selected WKS-120BPJ posiada silnik o mocy 60W. Dzięki miedzianym zwojom możliwe było ograniczenie zużycia energii, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej wydajności. Wyświetlacz LED stanowi perfekcyjne dopełnienie nowatorskiego designu i znacznie ułatwia sterowanie urządzeniem. Co istotne, pokazuje również bieżący pomiar temperatury.

Ten model jest dopracowany w każdym calu. Za przykład można wziąć choćby uchwyt z tyłu kolumny – to niepozorne wgłębienie znacznie ułatwia przenoszenie wentylatora. Z kolei solidna podstawa zapewnia stabilność, nawet pomimo faktu, że urządzenie jest smukłe. Model WKS-120BPJ to świetnie skonstruowany wentylator pokojowy z pilotem, który pozwala na zdalne sterowanie z dowolnego miejsca w domu.

Jonizacja może być wyjątkowym atutem dla alergików. Neutralizacja jonów dodatnich wytwarzanych przez różnego rodzaju sprzęt elektroniczny ma pozwalać na osadzanie wszelkich zanieczyszczeń na podłodze zamiast umożliwiać im swobodne przemieszczanie się we wdychanym przez nas powietrzu. Tym sposobem mamy większe szanse oddychać powietrzem pozbawionym kurzu, roztoczy, wirusów i bakterii.

Activejet Selected WKS-120BPJ świetnie sprawdzi się w miejscu pracy lub odpoczynku oferując subtelny efekt chłodzenia i cichą pracę. Oferuje trzy prędkości, wyłączanie czasowe i oscylację poziomą w zakresie 70°.

Czytaj więcej: Recenzja wentylatora kolumnowego Activejet Selected WKS-120BPJ

Tefal Essential + Anti-mosquito

Tefal Essential + Anti-mosquito to model o tyle ciekawy, że prócz silnego przepływu powietrza (55 m3/h) i cichej pracy (54 dB), oferuje także ochronę przed komarami. Urządzenie podczas swojej pracy rozpyla preparat odstraszający komary.

Można w tym celu używać większości środków dostępnych na rynku, a jeśli któryś będzie miał nietypowy kształt – można użyć adaptera, który znajduje się w zestawie z urządzeniem.

Wysokość tego modelu jest regulowana w zakresie od 1,25 m do 1,45 m, a dzięki automatycznej oscylacji wentylator oferuje także duży zasięg. Kąt rozprowadzania może być równy nawet 120 stopniom.

Jak przystało na dobry wentylator stojący, Tefal Essential + Anti-mosquito ma wbudowany timer, który pozwala planować pracę urządzenia nawet na 8 godzin w przód.

ranking wentylatorów - najcichsze modele 2022

Blaupunkt ASF701

Na wysokie miejsce w rankingu wentylatorów pokojowych zasługuje także Blaupunkt ASF701. To model klasyczny, który oferuje dużą moc i cichą pracę. Sprawdzi się w większych pomieszczeniach i umożliwi precyzyjny dobór trybu pracy. W opcji mamy bowiem trzy ustawienia prędkości i trzy tryby nawiewu.

W trybie standardowym wentylator będzie pracował w wybranych ustawieniach aż do manualnego wyłączenia. W trybie naturalnym siła nadmuchu wentylatora będzie zmienna – ostatecznie ma symulować wrażenia podmuchów wiatru. Z kolei tryb nocny oferuje pracę w trybie naturalnym, co 30 minut zmniejszając intensywność, aż do najmniejszej możliwej. Specjalny kształt łopatek umożliwia zminimalizowanie głośności pracy nawet poniżej 40 dB.

Funkcja oscylacji zapewnia równomierne rozprowadzenie schłodzonego powietrza po całym pomieszczeniu, podczas gdy regulacja wysokości i stopnia nachylenia wentylatora pozwalają dopasować działanie urządzenia do każdych preferencji. W zestawie znajdziesz pilot zdalnego sterowania, wentylator jest także wyposażony w timer i wyświetlacz pokazujący temperaturę.

Stadler Form Peter

Ciekawym rozwiązaniem pośród wentylatorów podłogowych jest także kolumnowy model Stadler Form Peter. Wydajny i nowoczesny, pasuje do każdego wnętrza i zajmuje niewiele miejsca.

Model oferuje 2 tryby pracy:

– tryb oscylacyjny powoduje stały ruch powietrza w pomieszczeniu, równomiernie je miesza i utrzymuje komfortową temperaturę wnętrza,

– tryb Naturalnej Bryzy wydobywa z urządzenia lekki, imitujący wiatr powiew, który przynosi ukojenie podczas gdy na zewnątrz panują wysokie temperatury.

Co istotne, sterowanie jest możliwe zarówno z poziomu intuicyjnego panelu bezpośrednio na urządzeniu, jak i za pomocą funkcjonalnego pilota. Dostosowanie funkcji pracy wentylatora jest więc możliwe w dowolnym momencie jego pracy i to nawet bez konieczności podchodzenia do urządzenia.

Warto też wiedzieć, że Stadler Form Peter jest wentylatorem wyposażonym w timer, a więc można zaprogramować jego pracę na czas od 1 do 7 godzin. 3 prędkości pracy umożliwiają dostosowanie intensywność nawiewu do indywidualnych potrzeb domowników.

ranking wentylatorów pokojowych TOP 20 2023

Camry CR 7329

Choć Camry co do zasady słynie z tanich rozwiązań, przy tworzeniu modelu CR 7329 priorytetem był jednak design i jakość. Oscylacja pozioma 250° umożliwia rozprowadzanie chłodnego powietrza po dużej przestrzeni. To sprawia, że to dobry model do większego mieszkania o otwartej przestrzeni czy nawet domu.

Standardowe 3 ustawienia prędkości pomagają dopasować intensywność pracy urządzenia do oczekiwanych rezultatów. Mimo tego, że wentylator stoi na stojaku, statyw teleskopowy umożliwia regulację wysokości.

Unikalna konstrukcja tego modelu udowadnia, że dobry wentylator stojący nie musi być nudny. Estetyka tego produktu sprawia, że będzie on wręcz ozdobą każdego wnętrza, w tym przede wszystkim pomieszczeń lotfowych, ale i bardziej wysublimowanych, np. w stylu farm cottage, bauhaus czy japandi.

ranking wentylatorów pokojowych 2023 TOP 20

Xiaomi Mi Smart 1C

Xiaomi Mi Smart 1C wypada w naszym rankingu wentylatorów podłogowych całkiem nieźle. Oferuje 2 wysokości montażowe i może pracować na odległość 15 metrów. Dwustrefowa konstrukcja umożliwia używanie tego urządzenia jako wentylatora podłogowego albo biurkowego.

Wbudowany moduł Wi-Fi pozwala na obsługę za pomocą aplikacji na smartfonie. Poczucia komfortu użytkowania dopełnia oscylacja 90 stopniowa oraz regulacja kąta nachylenia. Estetyka wykonania sprawia, że chętnie ustawisz to urządzenie tam, gdzie będzie Ci najwygodniej i z pewnością nie będzie szpeciło pomieszczenia.

Dodatkowo Xiaomi Mi Smart 1C może poszczycić się wyjątkowo cichą pracą. Producent deklaruje, że w najlżejszym trybie model generuje 26,6 decybeli, z kolei w trybie normalnym – zaledwie 30 dB.

Xiaomi Mi Smart 2

Równie często wybieranym co Mi Smart 1C jest model Xiaomi Mi Smart 2. 12 łopatek na dwóch poziomach zapewnia przepływ powietrza na odległość do 14 metrów. W modelu nie brakuje timera, obsługi Mi Home, ani funkcji szerokiej oscylacji czy opcji regulacji wysokości.

Co więcej, dzięki temu, że regulacja wysokości jest dostępna w zakresie 625-1000 mm, urządzenia można używać zarówno jako wentylatora pokojowego, jak i biurkowego. Łączność Wi-Fi pozwala łączyć się z wentylatorem z każdego miejsca.

Opinie użytkowników potwierdzają, że Xiaomi Mi Smart 2 jest wydajny, trwały, łatwy w obsłudze oraz nie za głośny w swojej pracy. Sporo osób ceni też estetyczny design tego produktu.

Xiaomi Smart Tower Fan

W naszym rankingu wentylatorów pokojowych chcielibyśmy przedstawić jeszcze jeden model spod szyldu Xiaomi. Smart Tower Fan to równie popularny model co dwa omawiane wcześniej.

To, co wyróżnia ten model, to przede wszystkim przyjemna i wyraźna bryza, ale także 100-stopniowy zakres regulacji prędkości oraz cicha (już od 34,6 dB), energooszczędna praca. Projekt kanału powietrznego vortex cross-flow tworzy silny powiew wiatru, który swoją wydajnością sięga 541 m³/h.

Na wydajność pracy wpływa także bez wątpienia 10 turbin wiatrowych, które wspiera 35 łopatek wentylatora, jak i również 150° ultra-szeroki kąt trójwymiarowej wentylacji. Z kolei wysoki komfort obsługi użytkownik zawdzięcza aplikacji Mi Home.

G3Ferrari Eolos 

G3Ferrari Eolos, podobnie jak wspomniany wyżej w rankingu wentylatorów Ravanson WT-7040SN, został wyposażony w silnik o mocy 55 W, który posiada uzwojenie w 100% wykonane z miedzi. Dzięki temu użytkownik otrzymuje gwarancję niezawodności i wysokiej wydajność pracy.

Eolos posiada regulację wysokości do 130 cm i może pracować z trzema prędkościami obrotowymi. Uzyskanie idealnego przepływu powietrza jest możliwe dzięki regulacji kąta nachylenia. Funkcja oscylacji zapewnia z kolei równomierne rozprowadzanie schłodzonego powietrza.

ranking wentylatorów pokojowych 2023

Woozoo TWFC82T

Ranking wentylatorów będą zamykały dwa produkty spod japońskiego szyldu Woozoo. Woozoo TWFC82T to przykład wysokiej jakości wykonania i niezawodności. Wentylator kolumnowy subtelnie chłodzi powietrze w odległości 10 metrów, oferując 3 poziomy mocy i regulowany w granicy 90° kąt nawiewu. Oscylacja pozioma ma zakres 45°, a programowalny zegar pozwala na ustawienia na godzinę, dwie lub cztery godziny w przód.

Pilot zdalnego sterowania ma zasięg do 5 metrów, a w obudowie wentylatora znajdziesz na niego specjalne miejsce, żeby nigdy się nie zgubił. Ergonomiczna, lekka konstrukcja umożliwia łatwe przenoszenie, a solidna podstawa neutralizuje ryzyko przewrócenia.

Japońska firma Iris Ohyama, mimo wyższych cen, oferuje solidne urządzenia, które będą służyły przez długie lata zawsze gwarantując swoją najwyższą wydajność.

 

Tefal Turbo Silence Extreme+

Tefal Turbo Silence Extreme+ to o tyle ciekawa propozycja, że oferuje dużą moc przy jednocześnie bardzo cichej pracy. Model generuje bowiem – według producenta – zaledwie 35 dB. Wysoka cena idzie też w parze z unikalnym i estetycznym designem.

Przepływ powietrza na poziomie do 80 m³/min można regulować wybierając określony tryb pracy lub jedną z 5 prędkości nawiewu. Tryby pracy obejmują: decrescendo i natural, który oferuje wrażenie prawdziwej bryzy dzięki zmiennemu przepływowi powietrza.

Sterowanie jest zdalne za pomocą pilota, wysokość regulowana, nie brakuje także timera. Opinie użytkowników wskazują na trwałość budowy, a także potwierdzają cichą pracę i wysoką wydajność.

Yoer Spiro TF03BK

Bezpieczniejszym rozwiązaniem dla wszystkich domowników może okazać się model Yoer Spiro TF03BK. Dysponuje on wyłącznie funkcją jonizacji, bez nawilżania, co znacząco ułatwia codzienną obsługę i konserwację urządzenia.

Zasięg nawiewu tego modelu wynosi 10 metrów, dysponuje on także 4 trybami nawiewu, pośród których do wyboru jest: normalny, naturalny wiatr, nocny oraz dziecko. Prócz tego dostępne są także 3 poziomy prędkości: niski, średni i wysoki.

Kąt oscylacji wynosi od 0-90°, a samą funkcję – jak i wiele innych opcji – można włączyć dzięki pilotowi zdalnego sterowania z zasięgiem do 6 metrów. Jest też 12-godzinny programator czasowy i wyłącznik wyświetlacza, który zapewnia spokojny sen.

Activejet WSR40CP

W naszym rankingu wentylatorów podłogowych chcielibyśmy polecić także model Activejet WSR40CP. Dysponuje on optymalną mocą 50 W, co oznacza, że będzie działał sprawnie i skutecznie.

3-stopniowa regulacja prędkości pozwala precyzyjnie dobrać intensywność wentylowania do warunków panujących w pomieszczeniu oraz preferencji domowników. Warto też zwrócić uwagę, że urządzenie przychodzi do nas w zestawie z pilotem, dzięki czemu celem zmiany trybu pracy nie musimy wstawać z wygodnej kanapy.

Model wyróżnia się pośród cichych wentylatorów stojących, ponieważ potrafi generować zaledwie 47 dB podczas swojej pracy. To czyni go dobrym wyborem pośród produktów z rankingu cichych wentylatorów.

Koenic KTF 100 Tower

Koenic KTF 100 Tower to prosty, ale skuteczny w swoim działaniu model. Dysponuje on mocą 45 W, a intensywność jego pracy można regulować na 3 poziomach prędkości.

Dopasowanie funkcji pracy do indywidualnych potrzeb jest możliwe zarówno przez przyciski, jak i pilota. Programowanie wszelkich ustawień ułatwia dodatkowo elektroniczny timer, nie brakuje także kluczowej funkcji, jaką jest automatyczna oscylacja.

Długość przewodu zasilającego wynosi 1,5 metra, więc z łatwością można podpiąć ten model w dowolnym miejscu pomieszczenia.

Wentylator podłogowy kolumnowy marki Koenic zapewnia nie tylko równomierną wymianę powietrza w pomieszczeniach, ale także pracuje przy tym cicho. Nowa technologia produkcji umożliwiła zredukowanie hałasu o prawie 40%. Producent wzmocnił łopatki wentylatora i nadał im specjalną konstrukcję obniżającą szum.

Dodatkowo dzięki trybowi snu można bez obaw umieścić wentylator w sypialni i korzystać z opcji komfortowego zasypiania w optymalnych warunkach temperaturowych.

Blaupunkt AFT601

Kolejny godny polecenia wentylator kolumnowy to Blaupunkt AFT601. Nowoczesne urządzenie oferuje trzy stopnie prędkości nadmuchu i cztery tryby pracy, co pozwala dopasować działanie wentylatora do każdych indywidualnych potrzeb.

Czym wyróżniają się poszczególne tryby?

  • w trybie standardowym urządzenie pracuje z zadaną prędkością
  • tryb naturalny powoduje, że wentylator będzie symuluje podmuchy wiatru, zmieniając co pięć sekund prędkość od najwyższej do najniższej
  • po ustawieniu trybu nocnego wentylator zacznie pracę z najwyższą prędkością, by po 30 minutach zmniejszyć prędkość do średniej, a po kolejnych 30 minutach do najniższej – taka praca będzie kontynuowana do momentu wyłączenia lub ręcznej zmiany trybu pracy,
  • tryb dziecięcy sprawia z kolei, że wentylator wyłącza się sam po 3 godzinach pracy – umożliwia on dziecku spokojne zasypianie, ponieważ na początku urządzenie będzie pracowało z najszybszą prędkością, która to zmieni się do średniej po 15 minutach, a po kolejnych 15 osiągnie najniższą prędkość. Wybierając ten tryb automatycznie uruchamia się też funkcja oscylacji, ale można ją wyłączyć jednym przyciskiem.

Model AFT601 może poszczycić się bardzo cichą pracą (40 dB w najniższym trybie), umożliwia elektroniczne sterowanie za pomocą pilota, oferuje także funkcję opóźnionego wyłączania za pomocą timera. Wyświetlacz LED wskazuje nie tylko wybrany tryb pracy, ale i temperaturę otoczenia.

Yoer Trifano BF02BK

Yoer Trifano BF02BK to tak naprawdę model 3w1 ponieważ może pełnić rolę wentylatora stojącego, biurkowego, a nawet ściennego, co umożliwia uchwyt przeznaczony do montażu ściennego.

Co ciekawe, choć wcale nie jest to drogi wentylator, oferuje możliwość zdalnego sterowania za pomocą aplikacji. Prócz tego ma oczywiście także pilot zdalnego sterowania oraz 8-godzinny programator czasowy, które dodatkowo ułatwiają obsługę urządzenia.

5 stopni regulacji daje możliwość perfekcyjnego ustawienia kąta nachylenia nawiewu. Dodatkowo użytkownik ma do wyboru 3 tryby nawiewu (normalny, naturalny i automatyczny) oraz 3 poziomy prędkości (niską, średnią i wysoką).

Oto czym charakteryzują się poszczególne tryby pracy:

  • tryb normalny aktywuje równomierny nawiew na dowolnym poziomie prędkości,
  • tryb naturalny tworzy przyjemny ruch powietrza w oparciu o dowolną prędkość – w tym trybie wentylator imituje naturalne, nieregularne podmuchy wiatru.
  • tryb automatyczny – w tym trybie urządzenie samo dostosuje prędkość nawiewu na podstawie panującej temperatury w pomieszczeniu.

Istnieje także możliwość włączenia ruchu wahadłowego – kąt oscylacji wynosi 0-90°.

klasyczny wentylator pokojowy - ROWENTA VU4410 w kolorze białym.

Rowenta VU4410

Na miejsce w naszym rankingu wentylatorów pokojowych zasłużył także model Rowenta, możliwie najbliższy klasyce. Wentylator pokojowy VU4410 to idealna propozycja dla tych, którzy preferują minimalistyczne rozwiązania.

To model przeciętny z pozoru, wyróżniający się na rynku wysoką wydajnością i cichą pracą. Jeśli nie chcesz, by wentylator stanowił wyraźny element aranżacji wnętrza, a głównym kryterium wyboru jest korzystna cena – ten egzemplarz może być dla Ciebie świetnym rozwiązaniem.

Wzmocniona krata głowicy zapewnia skuteczne zabezpieczenie przed ciekawskimi rączkami dzieci. Do wyboru mamy trzy prędkości pracy, opcję regulacji wysokości pomiędzy 90, a 130 cm i regulację nachylenia głowicy. Rowenta VU4410 oferuje pracę w cichym trybie nocnym.

Adler AD 7323W

Adler AD 7323W to jeden z tańszych modeli, godnych polecenia. Wydajny wentylator o mocy 90W ma stabilną podstawę i obrotową głowicę o średnicy 40 cm, która pozwala mu objąć zasięgiem spore pomieszczenie.

Regulacja kąta nachylenia daje możliwość pionowej zmiany kierunku nadmuchu, a 3 prędkości pozwalają zadecydować o jego sile. Dodatkowo użytkownik może regulować wysokość wiatraka na stojaku.

Sencor SFN 4047WH

Tanim i dobrym wentylatorem jest także Sencor SFN 4047WH. Posiada on 3 szybkości obrotowe sterowane pokrętłem, 50W silnik oraz łopatki o średnicy 40 cm, co zapewnia maksymalną szybkość wylotową powietrza sięgającą ok. 2,9 metra/s.

Dzięki mechanizmowi swing, urządzenie może automatycznie obracać strumień powietrza w zakresie 90 stopni. Dodatkowa regulacja w pionie pozwala na modyfikację nachylenia wiatraka według własnych preferencji. Regulacja wysokości położenia łopatek jest możliwa w zakresie 103 – 126 cm.

MPM MWP-19/C

Ranking wentylatorów pokojowych zamyka elegancki, czarny, tani model – MPM MWP-19/C. Oferuje on 3 tryby pracy:

  • normal – podczas którego urządzenie pracuje ze stałą prędkością obrotów, co oznacza, że nadmuch powietrza jest ciągły,
  • natural– w tym trybie nadmuch emitowany jest ze zmienną prędkością, a więc naśladuje naturalne powiewy powietrza,
  • sleep – jest trybem najcichszym, w którym nadmuch stopniowo zmniejsza prędkość.

Wbudowany timer pozwala ustawić czas wyłączenia urządzenia na pół godziny do 7,5 godzin w przód.

najcichszy wentylator pokojowy Activejet Selected WKS-120BPJ

 Activejet Selected WKS-120BPJ

Wentylator stojący czy kolumnowy?

Zastanawiasz się czy lepszy będzie wentylator stojący czy kolumnowy? Wystarczy, że określisz w jakim miejscu będzie stało urządzenie. Wentylator kolumnowy zapewnia delikatniejsze i bardziej naturalne podmuchy chłodnego powietrza. Dzięki temu nawet jeśli będzie stał blisko miejsca pracy lub odpoczynku, jego praca nie będzie dokuczliwa.

Z kolei klasyczne wentylatory pokojowe będą oferowały większą wydajność, dzięki czemu lepiej sprawdzą się na większych powierzchniach.

Wentylator pokojowy z nawilżaczem – czy warto?

Podobnie jak nad wentylatorem z funkcją jonizacji, nad wentylatorem pokojowym z nawilżaczem także warto zastanowić się dwukrotnie. Jeżeli chcesz zgłębić temat skutecznego i bezpiecznego nawilżania powietrza, zachęcamy do zapoznania się z artykułem: Czy warto kupić oczyszczacz z nawilżaczem?

Wentylatory z nawilżaczem najczęściej wyposażone są w technologię nawilżania ultradźwiękowego. Wibracje o wysokiej częstotliwości tworzą mgiełkę, która rozpyla nie tylko wodę, ale także wszystko to, co znajduje się w jej składzie. Są to zatem różnego rodzaju bakterie, kamień lub pozostałości środka czyszczącego.

Osad, który osadza się nie tylko na meblach, ale także w naszych płucach może z czasem stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia. Trzeba pamiętać, że nawilżanie powietrza za pomocą ultradźwięków jest także przykrym doznaniem dla naszych czworonożnych przyjaciół i może negatywnie wpływać na ich zachowanie.

Sprawdź też: Klimatyzatory typu spot – mobilność bez hałasu

ranking wentylatorów pokojowych

Xiaomi Mi Smart 1C

Ile kosztują ciche wentylatory stojące?

Wentylatory pokojowe można kupić nawet za 100 zł. Z drugiej strony na rynku znajdziesz i takie za 600 zł. Skąd taka duża przepaść cenowa? Co charakteryzuje droższe modele i czy warto do nich dopłacać?

Realnie ciche wentylatory stojące to standardowo wydatek w okolicy 200-300 zł. W tej cenie możesz liczyć na solidne urządzenie, o mocy wystarczającej do efektywnej pracy. Jakość wykonania i wydajność to główne cechy dobrego wentylatora stojącego w tej cenie. W tej kategorii możesz jednak liczyć także na funkcje dodatkowe.

Wśród nich warto wymienić szeroką oscylację, timer, zdalne sterowanie (a czasem nawet sterowanie poprzez aplikację) i 3 lub więcej trybów pracy do wyboru.

Z kolei w urządzeniach droższych, dostępnych w cenie powyżej 300 zł, można już znaleźć modele z funkcją nawilżania lub jonizacji, a także modele bezprzewodowe. Nie każdy będzie potrzebował takich rozwiązań, dlatego w naszym rankingu wentylatorów podłogowych zwracaliśmy większą uwagę na najbardziej pożądane właściwości.

Najcichszy wentylator pokojowy – jaki wybrać?

Mamy nadzieję, że nasz niezależny ranking wentylatorów podłogowych przybliżył Ci dostępne na rynku możliwości i pomógł zdać sobie sprawę z własnych oczekiwań i potrzeb.

Jeśli twoim priorytetem jest cicha praca, ponieważ chcesz postawić w sypialni najcichszy wentylator pokojowy, najlepszym rozwiązaniem może być Woozoo STF-DC15T. Jeśli potrzebujesz wyższej mocy, ale zależy Ci na eleganckim designie – sprawdź model Activejet Selected WKS-120BPJ.

Jesteś fanem tradycyjnych, sprawdzonych rozwiązań? Pewnie przypadnie Ci do gustu któryś z klasycznych wentylatorów pokojowych.

Czytaj także: TOP 25 najlepszych klimatyzatorów przenośnych – Ranking

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.

#materiałreklamowy #autopromocja

5/5 - (3 votes)