• Ostatnia modyfikacja artykułu:6 dni temu

Epic Games kupiło kolejne ważne studio na rynku gamingowym – Harmonix. Najlepiej znamy ich z legendarnej już gry Guitar Hero.

Wygląda na to, że Epic zamierzaja postawić na muzykę. Ogłosili właśnie kolejną sporą fuzję – kupili studio Harmonix specjalizujące się właśnie w grach rytmicznych i muzycznych. To właśnie oni stworzyli zresztą słynną na całym świecie serię Guitar Hero z niesamowicie charakterystycznym kontrolerem w kształcie miniaturowej gitary.

Co Epic Games planuje jednak zrobić z Harmonix? Jak donoszą nieoficjalne jeszcze plotki, studio ma zachować dość sporą niezależność i dalej będzie pracowało nad rozwojem swoich istniejących już tytułów, a w szczególności Rock Band. Mają jednak pomóc w jeszcze jednej rzeczy – rozwoju Fortnite pod kątem muzycznym.

Zobacz: Słuchawki gamingowe – top 10 najlepszych modeli

Ok, rozwój gry FPS pod kątem muzycznym może brzmieć na pierwszy rzut oka nieco dziennie. Mówimy jednak o Fortnite, które coraz mocniej staje się powoli multiwersum. W końcu odbywały się tam już niemal pełnoprawne wirtualne koncerty z udziałem takich gwiazd jak Travis Smith czy Ariana Grande.

Kupno Harmonix przez Epic Games ma więc jak najbardziej dość dużo sensu. Jeśli planują dalej rozwijać się w przyszłości pod kątem organizacji wirtualnych eventów, to doświadczenie tej firmy może okazać się niesamowicie wartościowe.

Niestety, nie znamy żadnych innych szczegółów całej fuzji. A szkoda, dość ciekawe na ile Epic Games wyceniło Harmonix. Warto jeszcze wspomnieć, że wszystkie gry tego studia pozostaną dostępne na Steamie.

Zobacz też:
Epic Games zostało oficjalnie pozwane przez Google
Epic vs Apple – Epic przegrał, a Apple nie wygrało
Ubisoft zapowiada Rocksmith+ – kolejną wersję popularnej gry

4/5 - (1 vote)