• Ostatnia modyfikacja artykułu:7 miesięcy temu

Przejrzałeś nasz ranking bezprzewodowych odkurzaczy pionowych i uznałeś, że nie wydasz tylu pieniędzy na sprzęt do sprzątania? Jesteś pragmatykiem i wychodzisz z założenia, że nie potrzebujesz pełni komfortu do tak trywialnej rzeczy jaką jest odkurzanie? Zatem mamy dla Ciebie osobny ranking obejmujący najlepsze odkurzacze cyklonowe.

Nawet jeżeli nie jesteś fanem najnowszych rozwiązań ze sfery AGD – bezworkowa technika filtrowania powinna Cię zainteresować. W praktyce wydajesz tyle samo pieniędzy co na klasyczny odkurzacz, a jednocześnie ten konkretny zakup niesie za sobą znacznie większe korzyści.

Sprawdź także: Odkurzacz samochodowy cyklonowy – Ranking

Odkurzacz cyklonowy Blaupunkt VCC301

Odkurzacz workowy czy bezworkowy?

Jeśli zastanawiasz się czy lepiej kupić odkurzacz workowy czy bezworkowy – pewnie masz za sobą wstępne rozeznanie i zdajesz sobie sprawę, że ceny obu wariantów potrafią być mocno zbliżone. Do głównych mankamentów związanych z tradycyjnymi odkurzaczami należy przede wszystkim konieczność wymiany worków. Nie raz zdarzyło się zapomnieć, żeby je kupić, prawda?

Sama konieczność zakupu worków generuje niewielkie koszty, ale potrafi być mocno problematyczna jeśli zdecydujesz się na jakiś mało popularny model odkurzacza. Wiemy to z autopsji. Pozostaje także kwestia stałego monitorowania czy worek nie jest zapełniony. Zmiana worka w odkurzaczu też nie należy do najprzyjemniejszych czynności, a przecież w momencie, gdy worek jest przepełniony, wydajność odkurzacza wyraźnie spada.

Jak działa cyklonowy odkurzacz bezworkowy? Technologia cyklonowa polega na zasysaniu powietrza do komory i wprowadzaniu go w ruch wirowy. Dzięki temu mamy do czynienia z efektywnym oddzielaniem zanieczyszczeń. Do wysokiej skuteczności filtracji dołóżmy także fakt, że komora jest zazwyczaj banalnie prosta w opróżnianiu. I nie musisz dbać o to czy nie jest przepełniona, bo wszelkie zanieczyszczenia są wyraźnie widoczne w przezroczystym pojemniku.

Zaletę tego typu pojemnika na kurz dostrzeżesz także wtedy, kiedy przypadkowo wciągniesz coś, co preferujesz jednak odzyskać. Cyklonowe odkurzacze bezworkowe zdają się przewyższać te tradycyjne także pod względem ekologii, jako że nie produkujemy brudnych worków nienadających się do recyklingu. Większość nowych modeli posiada filtry, które można łatwo myć i czyścić więc zyskujemy maksymalną kontrolę nad wydatkami związanymi z obsługą sprzętu AGD.

Trzeba jednak przyznać, że nowoczesne odkurzacze bezworkowe mogą wymagać więcej działań konserwacyjnych i mimo swojej nowoczesności najczęściej wymagają bezpośredniego kontaktu z kurzem oraz zanieczyszczeniami podczas opóżniania pojemnika.

Sprawdź także: Automatyczny robot mopujący – Ranking 2023

Odkurzacze bezworkowe Tradycyjne odkurzacze
łatwe monitorowanie poziomu zanieczyszczeń brak bezpośredniego kontaktu z kurzem
łatwe odzyskiwanie zassanych przedmiotów zazwyczaj wymagają mniejszej konserwacji
łatwe opróżnianie odkurzacza
brak worków niezdatnych do recyklingu

Cyklonowy odkurzacz bezworkowy

Najlepszy odkurzacz dla alergika – odkurzacz bezworkowy?

Powietrze, które wydostaje się z odkurzacza cyklonowego jest czystsze niż to, które jest pobierane. Pod warunkiem, że mamy do czynienia ze skuteczną filtracją, a najlepiej – z filtracją HEPA. Jeśli odkurzacz bezworkowy jest wyposażony w filtr HEPA możemy mówić o skuteczności oczyszczania na poziomie nawet do 99,98%.

Pozbywamy się wtedy nie tylko kurzu i większych nieczystości, ale także różnego rodzaju mikroorganizmów – bakterii, roztoczy, grzybów, a także pyłków roślin o średnicy około 0,3 – 10 mikrona. Oczywiście nawet odkurzacz z najlepszym filtrem odkurzacz nie zastąpi oczyszczacza powietrza, ani gruntownych porządków na wszystkich rodzajach powierzchni domowych.

Technologia cyklonowa w odkurzaczach bezworkowych może być skutecznym rozwiązaniem dla osób ze skłonnością do alergii. Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że opróżnianie pojemnika z kurzem nie będzie należało do najkorzystniejszych czynności z punktu widzenia alergików. Ostatecznie w momencie gdy mówimy o hermetycznych workach tradycyjnych odkurzaczy – użytkownik nie jest narażony na kontakt z zanieczyszczeniami w tak wysokim stopniu jak ma to miejsce w przypadku odkurzaczy cyklonowych.

Jaki zatem jest najlepszy odkurzacz dla alergika? Tą decyzję pozostawiamy do indywidualnej oceny, bo zarówno odkurzacz workowy czy bezworkowy mową posiadać antyalergiczny filtr HEPA.

Czytaj również: Najlepsze nawilżacze ewaporacyjne – Ranking

Bezworkowy odkurzacz cyklonowy Tesla AeroStar T700

Najlepsze odkurzacze cyklonowe – cechy kluczowe

Niezależnie od tego czy decydujesz się na odkurzacz workowy czy bezworkowy – istotnym jest, żeby był możliwie cichy i posiadał wysoką moc ssania. Wydajność i skuteczność sprzętu najlepiej sprawdzać patrząc na ich moc. Im większa moc, tym lepsza efektywność i szybsze sprzątanie.

Warto też zawsze zerknąć na pojemność komory na zanieczyszczenia – im większa, tym rzadziej trzeba będzie ją opróżniać. Mała rzecz, a z perspektywy czasu potrafi znacznie ułatwić życie.

Podobnie jak w przypadku każdego innego sprzętu – jedną z kluczowych kwestii, na które powinniśmy zwracać uwagę przy zakupie jest marka. Zakup sprzętu domowego od producenta, którego dobrze znamy da nam większe poczucie bezpieczeństwa. Przede wszystkim w kwestii obsługi klienta i w przypadku ewentualnej awarii.

Jeśli jesteś posiadaczem czworonoga – zwróć uwagę czy wybrany przez ciebie odkurzacz posiada dodatkowe głowice, które ułatwią zbieranie sierści. Jeżeli zależy Ci na zachowaniu bezpieczeństwa delikatnej podłogi – rzuć okiem na zabezpieczenie kół odkurzacza i dodatkowe głowice przeznaczone do parkietów.

W naszym rankingu odkurzaczy cyklonowych znajdziesz wyłącznie rozwiązania o najlepszym stosunku ceny do funkcjonalności. Wychodzimy z założenia, że jeśli nie masz potrzeby oszczędzać na sprzęcie – najpewniej zdecydujesz się na bardziej funkcjonalny odkurzacz pionowy lub któryś z najlepszych robotów sprzątających.

Jeżeli wybierasz klasyczny model odkurzacza to raczej po prostu nie chcesz wydawać za dużo pieniędzy na to konkretne urządzenie. Starając się wyjść naprzeciw potrzebom naszych czytelników – prezentujemy ranking odkurzaczy bezworkowych o najlepszym stosunku ceny do jakości.

Sprawdź także: Ranking robotów do mycia okien [TOP 12]

Cyklonowe odkurzacze bezworkowe - Ranking 2023

Nazwa Cena Moc Głośność Pojemność komory na kurz Filtr HEPA Gdzie kupić?
Zeegma Zonder Base 269,00 zł 900 W 78 dB 2,5 l tak
Tesla AeroStar T700 509,00 zł 900 W 79 dB 3 l tak
Philips XB 2125/­09 493,00 zł 850 W 77 dB 1,3 l tak
Amica VM 4013 Akman 378,00 zł 800 W 79 dB 1,5 l tak
Hyundai VC014 299,00 zł 800 W 78 dB 1 l tak
Deerma TJ200 345,00 zł 800 W 89 dB 6 l tak
MOD-25 MPM 329,00 zł 750 W 75 dB 1,1 l tak
Swan EUREKA SC15816N 484,00 zł 700 W 78 dB 2 l tak
Philips PowerPro Compact FC 9333 / 09 495,00 zł 750 W 76 dB 1,5 l odpowiednik
Blaupunkt VCC301 220,00 zł 700 W 77 dB 1,2 l tak
Clatronic BS 1294 319,00 zł 700 W 76 dB 1,25 l tak
Tefal TW4881EA 539,00 zł b.d. 69 dB 2,5 l -
Electrolux Ease C2 ECC21-2IW 374,00 zł 700 W b.d. 1,3 l -
Hoover BR71_BR30011 349,00 zł 700 W 78 dB 2 l -
Hoover Chorus CH50PET 011 399,00 zł 550 W 76 dB 2,5 l -

Odkurzacz bezworkowy Zeegma Zonder Base

Zeegma Zonder Base

Za jeden z najlepszych odkurzaczy cyklonowych uznaliśmy model Zeegma Zonder Base. To mało popularny odkurzacz, który łączy w sobie sporą moc, dużą pojemność pojemnika na kurz i skuteczną filtrację. ZEEGMA posiada podwójny system filtrów HEPA, wskaźnik zapełnienia pojemnika i zabezpieczenie przed przegrzaniem. W zestawie z odkurzaczem otrzymujesz ssawkę podłogową, szczelinową, dywanowo – podłogową i uniwersalną.

Dzięki temu swobodnie odkurzysz większość rodzajów powierzchni – dywany, stopnie schodów, a nawet tapicerkę. Zeegma Zonder Base to model, który został naprawdę nieźle przemyślany. Dzięki 2,5 litrowemu pojemnikowi na kurz jego wymiana będzie miała miejsce nawet dwa razy rzadziej niż w niektórych modelach dostępnych na rynku. Duże koła także zawsze są atutem odkurzaczy. Jeśli dany model nie waży wiele, a posiada duże koła, będzie świetnie radził sobie z przeszkodami różnego typu.

Zeegma Zonder Base dysponuje mocą ssania na poziomie 20 000 Pa, która pozwala mu na skrupulatne usuwanie zanieczyszczeń z twardych podłóg i dywanów. Dzięki małym rozmiarom i niskiej wadze, obsługa jest wygodna nawet w przypadku trudniejszych zadań, takich jak czyszczenie sufitu. Innymi słowy to dobry odkurzacz cyklonowy, który może nie oferuje najświeższych udogodnień technologicznych, ale wyróżnia się w swoim segmencie cenowym.

Tesla AeroStar T700

Dla porównania w modelu Tesla AeroStar T700 za tą samą moc (900W) musisz zapłacić prawie dwukrotnie więcej niż za odkurzacz Zeegma Zonder Base. AeroStar T700 oferuje jednak renomę marki, większy pojemnik na kurz (3 litry) i bogaty zestaw akcesoriów.

W zestawie znajdziesz szczotkę TURBO, uniwersalną dyszę podłogową do podłóg i dywanów, nasadkę szczelinową 2w1, dodatkową rurę szczelinową i uchwyt do wygodnego przechowywania akcesoriów.

Jak przystało na jeden z najlepszych odkurzaczy cyklonowych, Tesla AeroStar T700 posiada także oczywiście zmywalny wodą filtr HEPA H13, który czyni go bezpiecznym wyborem dla alergików.

Dla wygody użytkowania producent zaoferował zmianę mocy ssącej zarówno z poziomu elektronicznego regulatora na korpusie, jak i poprzez regulację przepływu powietrza w uchwycie. 7-metrowy kabel z automatycznym zwijaniem pozwala sprzątać nawet duże pomieszczenia bez konieczności zmiany gniazdka.

Philips XB 2125/­09

Opinie użytkowników wskazują, że dzięki niewielkim gabarytom Philips XB 2125/­09 jest przede wszystkim odkurzaczem wygodnym w codziennym użytkowaniu. Choć nie jest tak popularny jak Philips PowerPro Compact FC 9333 / 09 (którego także znajdziesz w naszym rankingu odkurzaczy cyklonowych), XB 2125/­09 ma swoje grono fanów.

Użytkownicy cenią sobie jego wysoką skuteczność i czystość wydmuchiwanego powietrza, którą zapewnia Filtr Super Clean Air. Producent chwali się, że system filtracyjny wyłapuje ponad 99% drobnych cząsteczek kurzu na twardych podłogach ze szczelinami. Co istotne z naszej perspektywy, w jego skład wchodzi także antyalergiczny filtr HEPA.

Amica VM 4013 Akman

Choć marka Amica słynie z tanich rozwiązań, VM 4013 Akman wyróżnia się pośród najlepszych odkurzaczy cyklonowych nie tyle ceną, co – przede wszystkim – specyfikacjami, funkcjonalnością i nowoczesnym, eleganckim designem.

Model dysponuje mocą 800 W, a jej regulacja odbywa się w wygodny sposób – w rączce. Jak wszystkie najlepsze odkurzacze bezworkowe posiada także filtr HEPA13, który zapewnia czyste powietrze wylotowe.

W zestawie z odkurzaczem otrzymujesz także dyszę do tapicerki, ssawkę do parkietów, dzięki której nie musisz martwić się o zaryzowania na delikatnych podłogach, a także ssawko-szczotkę uniwersalną. Te akcesoria pomogą Ci uprzątnąć każdego rodzaju zanieczyszczenia, w tym także sierść i włosy zwierzaków w dywanie.

Hyundai VC014

Kolejnym godnym polecenia, dobrym odkurzaczem cyklonowym jest Hyundai VC014. Choć marka może nie kojarzyć się ze sprzętem do użytku domowego, ten model zdecydowanie zasługuje na miejsce w rankingu odkurzaczy cyklonowych i już tłumaczymy dlaczego.

Hyundai VC014, podobnie jak wszystkie najlepsze odkurzacze cyklonowe, posiada antyalergiczny filtr HEPA. Jest kompaktowy i lekki, dzięki czemu łatwo się nim manewruje i łatwo się go przechowuje, nawet w małych mieszkaniach.

Oferuje moc na poziomie 800 W i może pracować w zasięgu 8 metrów. Dodatkowo posiada wygodny schowek na akcesoria, który mieści wszystkie elementy zestawu, czyli: ssawkę uniwersalną,  końcówkę do tapicerki, dyszę szczelinową i końcówkę z miękkiego włosia.

Gumowe kółka nie niszczą podłóg i są ciche, a teleskopową rurę można dopasować do wzrostu użytkownika dla pełnej wygody.

Deerma TJ200

Deerma TJ200  to wyjątkowy odkurzacz cyklonowy, ponieważ zasysa zarówno suche zanieczyszczenia, jak i rozlane płyny. Dzięki optymalnej mocy ssącej (18 000 Pa) i możliwości usuwania mokrych zanieczyszczeń, ten model poradzi sobie nie tylko z kurzem i okruchami, ale i z plamami z keczupu czy mleka.

To rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w codziennych obowiązkach domowych, jak i pomoże w uprzątnięciu mieszkania po większym remoncie. Co najważniejsze, jego wszechstronność idzie w parze z korzystną ceną.

Jeśli szukasz dobrego odkurzacza bezworkowego, Deerma TJ200 jest zdecydowanie wart uwagi. Posiada nawet tryb blow-off, który pozwala szybko wysuszyć mokrą podłogę. Co ciekawe, producent poleca ten tryb także do suszenia zwierząt, co sprawia, że to urządzenie naprawdę jest jednym z najbardziej wszechstronnych modeli wśród wszystkich odkurzaczy cyklonowych dostępnych na rynku.

Zbiornik na kurz ma pojemność 6 litrów i jest łatwy do demontażu, dzięki czemu łatwo go umyjesz. Długi kabel (5 m), regulowana aluminiowa rura (54-82 cm) i solidne kółka sprawiają, że odkurzacz jest wygodny w użyciu mimo większych niż standardowe gabarytów. O czystość wydmuchiwanego powietrza dba z kolei 4-stopniowy system filtracji, w tym HEPA.

Czytaj więcej: Jaki odkurzacz wodny kupić? Ranking [TOP 7]

Odkurzacz cyklonowy MOD-25 MPM

MOD-25 MPM

MOD-25 MPM to kolejny tani i dobry odkurzacz cyklonowy. Ten model posiada 5-stopniowy system filtrowania, który składa się z podwójnego filtra HEPA, filtra gąbkowego, stożkowego i komory cyklonowej o unikalnej według producenta konstrukcji – Cyclone Suction. Do zalet tego modelu zaliczyć trzeba sporą ilość dodatkowych szczotek w zestawie.

Prócz głowicy podłogowo – dywanowej otrzymujesz również szczotkę parkietową, przyssawkę szczelinową wysuwaną, małą, wielofunkcyjną szczotkę z nasadką oraz małą turboszczotkę. W zestawie znajduje się także uchwyt do akcesoriów, który opcjonalnie możesz zamontować na rurze teleskopowej.

Opinie użytkownikó wśród zalet tego modelu wymieniają przede wszystkim opcję regulację mocy, z kolei wśród wad użytkownicy najczęściej wymieniają długość kabla.

Odkurzacz bezworkowy Swan EUREKA SC15816N

Swan Eureka SC15816N

Odkurzacz Swan Eureka SC15816N też należy do nieco droższych, ale najlepszych odkurzaczy bezworkowych. Samą markę SWAN możesz kojarzyć z zestawienia najlepszych kuchenek mikrofalowych lub artykułu o retro AGD w kuchni. SWAN zdaje się trzymać świetny poziom w każdej kategorii, którą wyposaża w swoje produkty. Również i w tym przypadku mamy do czynienia z porządnym sprzętem.

Sensowna pojemność zbiornika (2 litry) idzie w parze z optymalną mocą – technologia multi-cyclon w tym przypadku generuje stabilnie silne ssanie. W zestawie, prócz głównej szczotki, otrzymujemy szczelinówkę, szczotkę do kurzu i końcówkę pet turbo.

Całości dopełnia elegancki design. Wziąwszy pod uwagę, że kupując odkurzacz bezworkowy nie narażasz się na dodatkowe koszty choćby w postaci worków, możesz pozwolić sobie na to, żeby wybrać coś, co jest po prostu wyjątkowo estetyczne.

Cyklonowy Odkurzacz bezworkowy PHILIPS PowerPro Compact FC 9333/09

Philips PowerPro Compact FC 9333/09

W przypadku odkurzacza Philips PowerPro Compact FC 9333/09 mamy do czynienia z filtrem Allergy H13, który odpowiada poziomowi filtracji HEPA 13. Poziomy filtracji są testowane zgodnie z odgórną normą, więc można przyjąć, że poziom wyłapywania kurzu rzeczywiście jest równy 99,9%.

Philips, jak przystało na tego producenta, opracował także własną technologię cyklonową. Mamy tu do czynienia z systemem PowerCyclone 5, który ma zapewniać maksymalizację przepływu powietrza i efektywności odkurzania.

FC 9333/09 to dobry odkurzacz cyklonowy – kompaktowy, wydajny i o nowoczesnym designie. W zestawie znajdziesz dodatkowo szczelinówkę, nasadkę do twardych podłóg i nasadkę TriActive. Opcjonalny schowek na akcesoria jest możliwy do zamontowania na rurze.

Blaupunkt VCC301

Choć Blaupunkt VCC301 to jeden z najtańszych modeli w naszym rankingu odkurzaczy cyklonowych, posiada wbudowaną filtrację HEPA. Dzięki niej zatrzymuje nawet 99,97% zanieczyszczeń, m.in. kurz, bakterie, pierwotniaki oraz grzyby.

Choć model nie wyróżnia się dużą pojemnością zbiornika, szczególnie na tle droższych, najlepszych odkurzaczy cyklonowych, 1,2 litra zapewnia komfortową pracę w standardowej wielkości domu lub mieszkaniu.

W zestawie z urządzeniem znajdziesz standardowo uniwersalną ssawko-szczotkę, ssawkę z włosiem, a także ssawkę szczelinową do wąskich i trudnych miejsc. Jeżeli szukasz taniego, w pełni funkcjonalnego, dobrego odkurzacza cyklonowego – Blaupunkt VCC301 może być dla Ciebie najlepszym wyborem.

Odkurzacz bezworkowy CLATRONIC BS 1294

Clatronic BS 1294

Clatronic BS 1294 to kolejny przykład jednego z najlepszych odkurzaczy bezworkowych w tak niskiej cenie. Ten energooszczędny model o mocy 700 W posiada podwójny filtr HEPA i filtr ochronny silnika, który nadaje się do mycia. Gumowane kółka są bezpieczne dla parkietów, a jeśli chodzi o końcówki – w zestawie otrzymujemy płaską, szczelinową i mini-szczotkę.

Opinie użytkowników są pozytywne, choć oczywiście wraz z wyższą ceną z pewnością otrzymalibyśmy wyższą jakość wykonania i być może nieco lepszą siłę ssącą. Jedynym mankamentem, na który wskazują opinie części użytkowników jest uchwyt na końcówki, który jest zamontowany na rurze teleskopowej. Na pewno znajdą się jednak i tacy, którzy uznają go za zaletę.

Odkurzacz Tefal TW4881EA

Tefal TW4881EA

Odkurzacz Tefal TW4881EA skutecznie konkuruje z wymienionym wyżej modelem Philipsa. Właściwie gdyby nie renoma i potwierdzona jakość marki Philips, odkurzacz Tefal TW4881EA mógłby znaleźć się na wyższym miejscu w naszym rankingu. Posiada praktyczny 2,5 – litrowy pojemnik na zanieczyszczenia i jest cichszy niż Philips.

Ten model pracuje generując maksymalnie 69 dB, jest więc zdecydowanie najcichszy z całego naszego rankingu odkurzaczy cyklonowych. Nawet bazowa nasadka została skonstruowana w sposób maksymalnie przemyślany. Szczotka SPA ma bowiem zapewniać wysoką skuteczność zarówno na twardych podłogach, jak i dywanach. Wszystko po to, by nie trzeba było zmieniać końcówki.

Nie oznacza to jednak, że w zestawie nie znajdziesz dodatkowych akcesoriów. Do dyspozycji masz mini turboszczotkę i ssawkę do tapicerki, które przydadzą się właścicielom zwierząt. Są także ssawki szczelinowe – tradycyjna i elastyczna, które będą pomocne na przykład przy sprzątaniu auta. Do tego szczotka do parkietu i uchwyt ze szczotką Easy Brush.

Wyższa cena tego odkurzacza jest zatem w pełni uzasadniona, choć do pełni satysfakcji przydałby się filtr HEPA.

Electrolux Ease C2 ECC21-2IW

Electrolux Ease C2 ECC21-2IW to z kolei jedna z najciekawszych propozycji dla estetów. Ten model nie tylko nowocześnie wygląda, ale i oferuje wiele pomysłowych udogodnień. Ergonomiczny uchwyt, intuicyjny przycisk otwierania pojemnika i wygodne pokrętło regulacji mocy – to tylko kilka z nich.

Specjalny przycisk umieszczony na szczotce pozwala na płynnie zmieniać tryby podczas czyszczenia podłóg twardych i dywanów. Dodatkowo w zestawie znajdziesz nie tylko uniwersalną szczotkę, ale i szczotkę do tapicerki i wielofunkcyjną ssawkę do czyszczenia ciasnych i trudnych miejsc.

Duże gumowe koła zapewniają bezpieczeństwo delikatnym podłogom, a wraz z niską wagą gwarantują wysoką zwrotność. Z kolei dwustopniowy system oddzielania kurzu oraz zmywalne filtry Hygiene dbają o czystość powietrza w domu i przedłużają żywotność urządzenia.

Odkurzacz Hoover BR71 BR30011

Hoover BR71 BR30011

Jako jeden z tańszych odkurzaczy cyklonowych, model Hoover BR71 BR30011 nie posiada filtra HEPA. Ma tu zastosowanie wyłącznie filtracja próżniowa powietrza – EPA. To oznacza, że zanieczyszczenia są wyłącznie oddzielanie dzięki metodzie cyklonicznej. To model pracujący efektywnie i ekonomicznie dzięki mocy 2000 W (w oparciu o testy zbierania pyłu).

W zestawie jest ssawka z nasadką do parkietów, podłóg drewnianych i laminowanych. Dzięki miękkiemu włosiu i filcowym kółkom delikatnie powierzchnie nie mają szans na powodowanie uszkodzeń. W zestawie znajdziesz także dodatkowe akcesoria 2 w 1 i miniturbo szczotkę dołączoną specjalnie z myślą o usuwaniu sierści zwierząt.

Hoover BR71 BR30011 wyposażony jest w 2 litrowy pojemnik na kurz, dzięki czemu opróżnianie zanieczyszczeń nie będzie konieczne zbyt często.

Odkurzcz cyklonowy Hoover CH50PET 011

Hoover CH50PET 011

Odkurzacz cyklonowy Hoover CH50PET 011 ma niższą moc niż wspomniany wyżej model tego samego producenta. 550 W zdaje się jednak w zupełności wystarczać, bo odkurzacz zbiera dobre opinie wśród użytkowników.

Siła ssania i jakość wykonania nie budzą żadnych zastrzeżeń wśród osób, które zdecydowały się na jego zakup. Jedyne, co użytkownicy uznają za jego wadę to ssawka do dywanów, którą trudno się operuje. Z punktu widzenia parametrów trzeba pochwalić dużą pojemność zbiornika – na dłuższą metę znacznie podwyższa komfort użytkowania.

Bezworkowy odkurzacz cyklonowy – czy warto?

Odkurzacze cyklonowe nie ograniczają się wyłącznie do usuwania większych zanieczyszczeń z podłogi. Jeśli kupisz model wyposażony w filtr HEPA możesz liczyć na jego wysoką skuteczność w kwestii oczyszczania wypuszczanego powietrza. Cząstki kurzu, mikroorganizmy i alergeny nie będą krążyły w powietrzu.

Komory zastępujące worki na kurz są maksymalnie łatwe w opróżnianiu, a filtry – w większości przypadków – można wielokrotnie myć. Nie musisz więc co chwilę martwić się koniecznością wymiany którychkolwiek elementów odkurzacza i ograniczasz wydatki związane z obsługą sprzętu AGD.

Jeśli nie potrzebujesz odkurzacza pionowego – model bezworkowy będzie dla Ciebie następną w kolejności praktyczną opcją. Może nie aż tak wygodną jak urządzenie bezprzewodowe, ale prawdopodobnie tańszą w obsłudze niż klasyczny odkurzacz workowy.

Kupując odkurzacz bezworkowy przyczyniasz się także do zmniejszenia ilości odpadów, których nie da się poddać recyklingowi. Ponadto nowoczesne, najlepsze odkurzacze cyklonowe są wyposażane w zestawy głowic o różnorodnym zastosowaniu. Dzięki elementom właściwie dobranym do Twoich potrzeb będziesz w stanie odkurzyć wszystko, czego potrzebujesz. Od podłóg do tapicerki.

Sprawdź również: Odkurzacze piorące – ranking najlepszych modeli

#materiałreklamowy

3.4/5 - (5 votes)